Archive | Bread RSS feed for this section
Pogaca me pete

Pogaca me pete

Perberesit: Brumi: * 3 gota uji miell * 43 gr. maja * 2 te verdha veze * 1.5 filxhane kafeje kos * 1.5 filxhane kafeje vaj * 1.5 filxhane kafeje uje i vaket * 1 luge caji kripe * 100 gr margarin e shkrire Mbushja: * 1 gote uji djath i bardhe i renduar * […]

Continue Reading
Bukë gërshete

Bukë gërshete

Përbërësit: 1 kg miell, 3 veze, 500 ml qumësht, 1 pako maja birre e freskët, margarinë, fara susami, kripë, sheqer, uthull, vaj (nga 1 lugë). Përgatitja: Në një tenxhere ngrohim pak qumështin. Në një enë hedhim vezët e rrahura, kripen, (vaj, uthull, sheqer nga 1 lugë) dhe i përziejmë. Pastaj thërrmojmë majanë dhe e tretim […]

Continue Reading
Bukë e skuqur

Bukë e skuqur

Për 6 përsona nevojiten: 400 g miell , 2 vezë , 300 g djathë i bardhë i grirë , 3 lugë djathë kaçkavall i grirë , 1 filxhan vaj ulliri , pak piper. Përgatitja: Përzieni në një tas vezët me 250 g nga djathi i bardhë i grirë, djathi kaçkavall, 3/4 e vajit, miellin, piperin […]

Continue Reading
Bukë bananesh

Bukë bananesh

Përbërësit 1: 2 filxhanë çaji miell 3/4 filxhan çaji sheqer 2 paketa vanilje 1 pecivë të pjekura të cop. (sipas dëshirës) Përbërësit 2: 3 banane të mëdha shumë të pjekura 1/4 filxhan çaji kos 2 vezë të mëdha 6 lugë gjalpë, i shkrirë e i ftohur Përgatitja: Furra duhet të jetë e ngrohur në 180 […]

Continue Reading
Buke me rigon

Buke me rigon

Per nje buke per 4 persona duhen : 4 gota miell (mund te perdorni dhe miell thekre apo ndonje miell dietik) 1 filxhan kafe vaj ulliri 2 luge kafeje sheqer 2 luge kafeje kripe 1 luge gjelle maja 1 + 1/2 gote uje 1 grusht rigon Perzijini tere elementet e mesiperme mire per te krijuar […]

Continue Reading
Bukë me vezë dhe spinaq

Bukë me vezë dhe spinaq

Perberesit: Për 4 persona – 1/2 kg spinaq – e 1 bukë – 200 gr kaçkavall – 5 vezë – 300 ml shtalpë – 50 gr miell – vaj, kripë dhe piper i zi Procedura: E kaurdisim spinaq in në ujë të valuar, e kullojmë, e presim në copë të imëta dhe e skuqim në […]

Continue Reading
Buke te thekur me domate

Buke te thekur me domate

Perbesit: – vaj ulliri 30 gr – domate n° 3-4 – Mardanos 10gr – Rigon – Udhra n°1 – Buke te thekur te holla n°16 Përgatitja: Pritni feta te holla buke. Prismi domatet kube te vogla, grini nje thelb udhre, 10g mardanos. Bashkoni domatet me udhrat dhe mardanosin, shtoni pak rigon, krip dhe piper, perziheni […]

Continue Reading
Pogaçe

Pogaçe

Përbërsit: –150 g djathë, -3 veze, -1 gotë kos, -1 gotë vaj, -1 qese bakin, pak kripë dhe 16 lugë miell. Përgatitja: Nga përbërësit e përmendur gatihet brumi dhe, pasi të përzihet mirë, qitet në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet. Kjo pogaçë është e lehtë dhe e shpejt, kështu që mund të gatuhet […]

Continue Reading
Bukë misri

Bukë misri

Përbërsit: -1/3 gotës (cup) Miell -1 1/3 gotës Miell Misri -Pak sheqer, Kripë -1 gotë Kos apo Sour cream -1 kokërr vezë -2 lugë vaj ulliri -Një lugë sodë buke NJë lugë Baking Powder Përzihen të thatat bashkë. Në një pjatë të veçantë përzihet kosi veza dhe vaji i ullirit. Unë zakonisht këto kriprat dhe […]

Continue Reading
Bukë me proshutë dhe djath

Bukë me proshutë dhe djath

Për një bukë -2 ½ lugë caji maja -1 lugë gjelle vaj ulliri -3 ½ filxhan miell -½ lugë caji sëbashku kripë dhe piper I zi -100 gram proshutë, priteni në zara të vegjël -50 gram provolone(lloj djathi Italian), priteni në zara të vegjël -¾ filxhan djath parmixhan -Ujë I ngrohtë Spërkateni majan mbi një […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins