Archive | Dough RSS feed for this section
Pite fshati

Pite fshati

Përbërësit: 3 doreza presh, 3 gota miell misri, 1/2kg gjizë, 3 vezë, 1 gotë miell, 1/2 ujë me gaz, 200ml vaj, 50gr fara kungulli dhe fara luledielli 1 pako aditiv per brume, vaj, kripë dhe piper i zi. Përgatitja:  Në vajin e nxehtë ne tigan e skuqim preshin e grirë. I thyejmë vezët në enë […]

Continue Reading
pite1

Pite piramidë

Përbërësit: – 500 gr pete per pite -500 gr mish i bluar – 2 purri(presh)4 ve -200 ml vaj -Pak vegete, pak krip Përgatitja: Se pari pergaditet mbushja. Purriu grihet imet, fergohet ne vaj dhe i shtohet mishi dhe melmesat. Ne anen tjeter, veja perzihet me pak vaj dhe me kete permbajtje lyhen petet. Ne […]

Continue Reading
Pite me mollë

Pite me mollë

Përbërësit: -500 gr petë për pite – 1 kg mollë – 150 gr arra – 1 luge cimet – 100 gr sheqer dietal(I kaft) – Pak vaj Për sherbetin: – 500 ml ujë – 500 gr sheqer – 1 sheqer vanile Përgatitja: Se pari zihet sherbeti dhe lihet të ftohet. Mollët qërohen dhe grihen në […]

Continue Reading
Buknore

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në […]

Continue Reading
Spaghetti me fruta deti

Spaghetti me fruta deti

Përbërësit për katër persona: – 400 gr spaghetti – 700 g fruta deti miks ( midhje, molusqe, karkaleca deti, kallamarë të vegjël) – 6-7 lugë gjelle vaj ulliri – 2 domate – 3 thelpinj hudhre – 1 spec të djegës – pak kripë – pak piper – pak majdanoz të grirë – 100 ml verë […]

Continue Reading
Pogaqe me mish te thare

Pogaqe me mish te thare

300gr miell 2 vezë 120gr gjalp I zbutur ¼ lugë sodë bikarboni ¼ lugë caji kripë 200gr djath 100gr mish të thar Vendosim miellin në enë, shtojme të gjithë përbërsit tjerë duke e gatuar brumin për 5min. Brumin e ndajmë në dy pjesë, të parën shtriejmë e mbulojmë me djath dhe mish të tharë, duke […]

Continue Reading
Makarona me pesto siciljane

Makarona me pesto siciljane

Përbërsit : -400 gr makarona flutur -400 gr domate te vogla -40 gr. arra (fara) nuk ja di mire emrin pishe për Pesto -40 gr. arra pishe për garniturë -100 gr. Gjize -1 dl vaj ulliri -borzilok -kripë Përgatitja : Vejm te ziejn makaronat.Ndërkohë, përzierje të gjithë përbërësit për Pesto (domat, farat e pishesh, gjizen […]

Continue Reading
Pica me ton

Pica me ton

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -ton Pegatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Pica Kapricoze

Pica Kapricoze

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -proshut,kerpurdha,spec,ullijn Pergatitja Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Pene Pesto Pule

Pene Pesto Pule

Perbersit: -100gr pene -80gr fileto pule 30gr pesto gjenoveze -5gr gjalp -5ml vaj ulliri -30gr pana -30gr grana padana Pergatitja: Ziejme penet dhe nderkohe veme ne zjarr nje tigan me vaj e gjalp ku hedhim filetot e pules pasi i kemi ptere ne copa te vogla.Me pas shtojme uje dhe i leme te ziejne.Pasi zjene […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins