Archive | Pasta RSS feed for this section
Pastë me kajsi

Pastë me kajsi

Përbërësit: 2 vezë 1 gotë me sheqer (180-200 gram) ½ gotë vaj ½ krem 2 kana miell 500 gram kajsi Mënyra përgatitjes: Rrahim shumë mirë vezët me sheqer, pastaj shtojmë ngadalë vajin, kremin dhe në fund shtojmë miellin. Kompozicioni hidhet në një tepsi të lyer me vaj dhe miell. Vëmë kompozicionin në tavë dhe mbi […]

Continue Reading
Pastë me qershi

Pastë me qershi

Një pastë e shijshme dhe kollaj për t’u përgatitur për ata që mbajnë dietë ose për fëmijët. Përbërësit: * 160 gr gjalpë * 150 gr sheqer * 260 gr miell * Esence vanilje * 150 ml qumësht * 1 komposto qershi pa lëng, ose qershi të freskëta – i hiqen farat. Mënyra e përgatitjes: Përzihen […]

Continue Reading
Pasta me sallatë

Pasta me sallatë

Përmbajtja: 500gr makarona të përdredhura, 4 kokrra domate, 3 karota, 2 speca te kuq, djathë sipas dëshirës, ullinj sipas dëshirës, 3 qepe të njoma (ose 1 të thatë), Gjysmë limoni, Gjysmë kastraveci, Persile sipas dëshirës. Përgatitja: Ziejmë makaronat dhe i kullojmë. Marrim një ene ku do vendosim ushqimin. Tas i thellë. Grijmë domatet në copa […]

Continue Reading
Kanelonia (makarona me mbushje)

Kanelonia (makarona me mbushje)

Përbërësit: 1 pako makarona 250gr, kima derri dhe viçi bashke, një qep, 2 domate, 1/5 gotë verë të bardhë, pak kanellë, 1 filxhan çaji, djathë te grirë, kripë, piper. Për salcën: Pasata 500gr, 1 thelbi hudhër, 1 lugë gjellë sheqer, 3 lugë gjelle gjalpë, 4 lugë salcë të bardhe, kripë, piper. Përgatitja: Marrim qepen e […]

Continue Reading
Makarona me salcë salmoni

Makarona me salcë salmoni

Për 4 persona nevojiten: 300 gr. makarona, rryla lëkurë dhe lëng nga 1 limon 8 lugë gjelle krem qumështi 3 lugë gjelle vodkë 300 gr. salmon*, i prerë në forma rrethore 3 lugë gjelle gjalpë 2 lugë gjelle qepë të njoma (të prera hollë), kripë, piper i zi (i sapobluar), fetë limoni dhe gjethe kopre […]

Continue Reading
Lazanja me perime

Lazanja me perime

Për 4-6 persona nevojiten: 1 patëllxhan, 2 kunguj, 2 presh*, 1 spec jeshil, 1 spec i kuq, 30 gram mashurka**  (të pastruara dhe të prera në formë shkopinjsh), 2 lugë gjelle majdanoz të prerë hollë, 2 lugë gjelle margarinë, 1 lugë gjelle gjalpë, 8 petë byreku (lazanja). Për kremin nevojiten: 3 lugë gjelle margarinë, 3 […]

Continue Reading
Makarona me kungull, speca të kuq dhe proshutë e tymosur

Makarona me kungull, speca të kuq dhe proshutë e tymosur

Përbërësit për 4 përsona: 400g makarona , 100g proshutë e tymosur , ¼ spec të kuq , 200g kunguj me lëkurë të gjelbër , 1 thelpi hudhër , kripë, piper. Lani me kujdes specat dhe kungujt. Vini hudhrën dhe vaj ulliri në zjarr. Shtoni proshutën, të prerë në copa të vogla dhe lëreni të skuqet. Prisni […]

Continue Reading
Makarona furre me salcice

Makarona me fruta deti

Përgaditja për 4 persona: 1kg. midhje dhe karkaleca deti 500 ml. verë e bardhë , 500 gr. domate të vogla , 1 pako makarona , 120 ml. vaj ulliri , 5 thelpinj hudhre, të prera në feta të holla , 1 spec djegës kripë , piper i freskët. Përgatitja 1. Pastroni nga jashtë midhjet me […]

Continue Reading
Lazania me perime

Lazanja me perime

Për 4-6 persona nevojiten: 1 patëllxhan , 2 kunguj , 2 presh , 1 spec jeshil , 1 spec i kuq , 300 gram mashurka të pastruar dhe të prera në formë shkopinjsh , 2 lugë gjelle majdanoz të prerë hollë , 2 lugë gjelle margarinë 1 lugë gjelle gjalpë , 8 petë byreku (lazania*). […]

Continue Reading
Makarona me peshk ton

Makarona me peshk ton

Për 2 persona nevojiten: 250 gr makarona flutur , 60 gr ose një kuti konserve peshku ton, 2 speca jeshil apo të kuq, një grusht majdanoz, 2 luge vaj ulliri, lëngu i një limoni, 2-3 thelpinj hudhre, kripë, piper i zi. Udhëzime për përgatitje Në një tenxhere zieni makaronat. Në anën tjetër pritini hollë specat, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins