Archive | Pie RSS feed for this section
Pite misri me djathë

Pite misri me djathë

Për 4-5 persona nevojiten: 1/2 kg miell misri, 2 di qumësht, pak kripë, 10 gr. sheqer, l tharm i bukës. Për yç: 1/2 kg djathë, 250 gr sheqer, 3 ve, l qese vanilje, 2 lugë miell, rrush i tharë. Përgatitja: Mielli gatuhet me qumësht të vluar dhe i qitet sheqer e kripë, e pastaj edhe […]

Continue Reading
Byrek me purri e qumësht

Byrek me purri e qumësht

Për 4-5 persona nevojiten: 3 gota uji miell (500 gr), 300 ml ujë (6 filxhanë kafeje), kripë. Për mbushje: 1 kg purri (presh), 1 ve, 1/2 filxhani çaji qumësht, kripë, piper i kuq, gjysmë filxhani çaji vaj. Ky lloj byreku përgatitet njëlloj si me spinaq, por për mbushje merren purri. Purrinjtë qërohen, lahen, grihen dhe […]

Continue Reading
Byrek me kos dhe vezë

Byrek me kos dhe vezë

Për 6 persona Nevojiten: 6 peta katrore të gatshme (mund ta bëni dhe me peta të rrumbullakëta nga të cilat madje mund të përfitoni dhe më shumë copa byreku, megjithëse më të vogla) , 4 gota kos , 3 vezë , një filxhan kafeje vaj , kripë. Përgatitja: Mund të përdorni spinaq, djathë,gjizë, spec, patate […]

Continue Reading
Pite me speca

Pite me speca

Për 4 persona nevoiten: 200 gr mish i tymosur , 3 speca jeshil , 250 gr miell , 125 gr gjalpë , 5 vezë , 1 limon , 1 thelb hudhër , e vaj e kripë dhe piper i zi. Përgatitja: Në enë të thellë e hedhim miellin, gjalpin e prerë në copë, hedhim kripë […]

Continue Reading
Lakror

Lakror

Për 4 persona nevoiten: 1/2 kg petë të gatshme , 1 kokë lakër turshi , djathë , 150 gr oriz i zier , vaj, kripë dhe piper i zi. Përgaditja: Lakrës ia heqim koçanin dhe e presim në copë të imëta. Në tiganin në zjarr hedhim vaj dhe në të e skuqim lakrën e prerë. […]

Continue Reading
Lakror me miell misri

Lakror me miell misri

Mielli i misrit hidhet në një tenxhere me ujë të vluar me pak kripë dhe përzihet derisa të bëhet një llapë e trashë. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet në tavë të lyer me yndyrë. Mbi këtë shtrohet mbushja e përgatitur si për byrek me spinaq, sipër hidhet nje shtresë e hollë miell misri. Spërkatet me […]

Continue Reading
Byrek me rrush te thate

Byrek me rrush te thate

Per pergatitjen e tyre ju nevojiten: 5 pete te gatshme (ose mund ti beni vete petet nese doni) 50 gr gjalpe 5 te bardha veze 1,5 gote uji rrush i thate 2 molle jeshile 1 gote lajthi ose arra 2 luge gjelle sheqer kanelle 2 luge gjelle nga njelloj ereze qe ngjan si susam i […]

Continue Reading
Byrek me qepe, domate dhe mish

Byrek me qepe, domate dhe mish

Përbërësit: – 2 kokrra qepe -4 kokrra domate – gjysem kile mish te grire – gjysem kile miell per peta Udhëzime per pregaditje Zem brumin e leme pak brumin me ardhe,e skuqim qepet dhe domatet ne nje tigan me pak vaj.Me pasi hedhim edhe mishin e grire hapim petet hedhim perberesit e fusim ne furre […]

Continue Reading
Byrek me oriz

Byrek me oriz

Perberesit: Për 6 persona nevojiten: – 500 gr oriz – 300 gr djathë të bardhë, të thërrmuar – 4 lugë gjelle gjalpë të shkrirë – 4-5 vezë – 6-8 petë shtëpie. Për petët nevojiten: 4 filxhanë çaji miell – 2 filxhanë çaji vaj – 1 vezë – 1 lugë kafeje kripë – 1 lugë gjelle […]

Continue Reading
Byrek me patellxhana

Byrek me patellxhana

Përbërësit: -1 ve -2 gota miell -1 kos -1/3 e margarinës {të jetë në temperaturë të dhomës ,e bute) -Krip I përziejmë te gjitha këto me dore, e bëjmë brumin si të pites dhe e leme pak . Në një enë e shtypim djathin në thermia të vogla(djathi i bardhe) -2 thelpinj hudhre të rendisura […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins