Archive | Pizza RSS feed for this section
Picë e shpejtë

Picë e shpejtë

Përbërësit: 1 filxhan e gjysmë miell, 3/4 kripe, 1 lugë çaji me maja, 1/2 filxhan me ujë dhe një lugë gjelle vaj. Përgatitja: Nxehet furra në 450 grade. Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën dhe majanen. Pastaj hedhim ujin dhe vajin ne tas. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 […]

Continue Reading
Pica Margarita

Pica Margarita

Përmbajtja kryesore e Pica Margaritës tradicionale në këtë recetë është zgjedhur që të jetë dublikate dhe mbi të është dizajnuar flamuri kombëtar italian. Ngjyrat (të marra nga përmbajtja e saj) janë; e gjelbra (borzilokë), e bardha (djathë mozarela) dhe e kuqe (domate). Të njëjtat përmbajtje përdoren sot për këtë picë italiane. Bëhet me një sipërfaqe […]

Continue Reading
Pica Quattro Stagion (katër stinët)

Pica Quattro Stagion (katër stinët)

Në këtë version të picës, lulelakrat, specat, kërpudhat dhe ullinjtë prezantojnë nga një stinë të vitit. Ndani katër pjesët e picës në katër anë me anë të një litari me brumë. Kjo i jep picës një paraqitje interesante në tavolinë. Prijeni në feta në secilën anë dhe kënaquni duke ngrenë pjesë nga gjithsecila stinë.   […]

Continue Reading
Picë me brumë shtëpie

Picë me brumë shtëpie

Për 8 persona nevojiten: Për brumin 1/2 kg. miell, 30 gr. tharmë birre, 1 vezë, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë gjelle qumësht, 1 lugë ëmbëlsire sheqer, 1/2 lugë ëmbëlsire kripë. Për mbushjen 350 gr. djathë kaçkavall (i butë që shkrin lehtë), i grirë trashë, ½ filxhan çaji salcë domateje, 1 spec jeshil i […]

Continue Reading
Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Nevojiten: 1 filxhan kungull i njomë i prerë në copa , 1/2 kg patëllxhanë të prerë në copa të vogla , 1 porcion djathë me erëza , 1 1/2 filxhan salcë me turshi , 1/2 filxhan djathë Mocarela i prerë , 1/4 filxhan djathë Parmexhan i grirë , 1/4 lugë çaji piper i kuq , […]

Continue Reading
Pica siciliane

Pizza siciliane

Përbërësit për 4 racione: – 1 masë brumi për pica – 1 lugë gjelle vaj ulliri – 1 filxhan çaji salcë domatesh – 6 ullinj të zinj pa bërthama, të ndarë më dysh – 6 ullinj të gjelbër pa bërthama, të ndarë më dysh – 1 lugë gjelle djathë kaçkavall të grirë (parmixhan) – 3 […]

Continue Reading
Pizza Napolitana

Pizza Napolitana

Keto pica gatuhen me ingrediente perkates si psh : Me domatet San Marzano, te cilat rriten ne pjesën jugore te Malit Vezuvio dhe Mozarelat di Bufala Campana, te bëra me qumështin e marre nga kafsha Water Buffalo qe rritet ne zonat e Campanias dhe Lazios, ne një vend gjysme te egër qe është i mbrojtur […]

Continue Reading
Picë me spinaq e peshk

Picë me spinaq e peshk

Perberesit: 1. Përgatitja e brumit (për një tepsi katrore me madhësi 36x40cm) – 300gr miell – 20 gr tharm buke – 125 ml ujë – gjysmë luge e çajit kripë – 3-4 lgj vaj ulliri ose lule dielli Përgatitja: Mielli dhe kripa qiten në një enë, në mes të miellit qitet tharmi, uji i vakët […]

Continue Reading
Antipastë pica

Antipastë pica

Përbërësit -½ filxhan( 125ml) salcë domate -6 feta proshutë -4 karcofë të marinuar, të ndarë në katër pjesë -100 gram speca të pjekur, të prera -½ filxhan( 85 gram) ullinj jeshilë -50 gram domate -8 mozarella të prera -disa gjethe rukola kur t’a shërbeni Për brumin e picës ¾( 185ml) ujë I ngrohtë 1 lugë […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins