Archive | Ëmbëlsirë RSS feed for this section
Krem pjepri me akullore

Krem pjepri me akullore

Përbërësit: *1 pako biskota të thjeshta, *2 lugë të mëdha sheqer, *500 gr akullore vanilja, *1 pjepër (rreth 800 gr.), disa gjethe dhiozmë Thërrmojmë biskotat në mikser, derisa të kthehen në pluhur të hollë. Pastrojmë pjeprin nga lëkura dhe farat dhe pastaj e vendosim në mikser bashkë me biskotat dhe sheqerin dhe i rrahim përbërësit […]

Continue Reading
Milkshake me gusto kafeje

Milkshake me gusto kafeje

Përbërësit: *1 pintë (=0.568l) akullore me shije kafeje, *2 lugë çaji llum kafeje, *4 deri në 6 lugë të vogël akullore me vanilje *pudër kafeje. Pergatitja; Futeni akulloren në përzjerës. Shtoni rum dhe llumin e kafesë. Përziejeni në gradacion të lartë derisa të bëhet kremoze e butë. Futeni në gotë të gjatë, dhe shtoni nga […]

Continue Reading
Pasta me kafe

Pasta me kafe

Perberesit per 6 persona : *2 filxhana kafe te forte, *150 g çokollate, *6 veze, *150 g sheqer, *1/4 l qumesht, *300 g krem qumeshti, *1 pakete xhelatine. Pergatitja: Hidhni ne nje tigan 1 filxhan kafe te nxehte ne vlim dhe tretni çokollaten me gjysmen e sheqerit. Rrihni te verdhat e vezeve me sheqerin e […]

Continue Reading
Tiramisu çeke

Tiramisu çeke

Përbërësit  Për brumin: *6 vezë, *6 lugë miell, *6 lugë sheqer pluhur, *1 paketim pluhur për pjekje, *2 lugë kakao; Për kremin: 2 margarinë, 2 filxhanë ajkë të ëmbël, 2 lugë sheqer pluhur, 1 lugë kakao. Përgatitja : Të verdhat e vezëve i përzieni me sheqer, e shtoni miellin, pluhurin për pjekje, të bardhët e […]

Continue Reading
Hasude

Hasude

Perbersit: *1 liter uje *300gr niseshte *50gr gjalp *400/500 gr sheqer Pergatitja: Marrim tenxheren e i hedhim 800ml uje, hedhim sheqerin dhe gjalpin e vendosim ne zgjarr nderkoh me ato 200ml uj te tjera marrim dhe i hedhim ne 1 ene tjeter edhe me past shtojme dhe niseshten edhe e trazojn sa niseshteja te tretet […]

Continue Reading
Tatli me kokos

Tatli me kokos

Përbërësit: *250 gramë margarinë ose gjalpë, *1 vezë, *1 filxhan vaj, *1 filxhan qumësht, *1 filxhan kokos *por mundet edhe më shumë sipas dëshirës (filxhan për kafe turke), *1 ‘pecivë’, *3 gota uji miell. Përgatitja: Të gjitha këto i përziejmë mirë derisa të formohet brumi, pastaj i bëjmë format e rrumbullakëta ose në formë të […]

Continue Reading
Akullore korona

Akullore korona

Përbërësit për 4 persona : * 4 të verdha vezësh, * 100 g sheqer, * 100 g pana (krem qumështi), * vanilje, ananas, shurup shege. Përgatitja. Fruloni për 1 min të verdhat e vezëve me sheqerin shtoni krem qumështin dhe pak vanilje. Frulojini përsëri për një minut. Vendoseni kremin në një enë dhe lërini në […]

Continue Reading
Embelsire me dardha

Embelsire me dardha

Perberesit per 6 veta: * 100 ml uje *6 dardha *100 gr sheqer *pak kanelle *pak karafil *akullore me vanilje Pergatitja: Ne fillim zijeni ujin .Nga ana tjeter pritini dardhat ne mes dhe hiqjani farat dhe pjesen e forte rreth tyre.Me pas vijini nja gjysem ore per tu zier. Me pas hiqini dhe shtoni ne […]

Continue Reading
Krem me gështenja

Krem me gështenja

Përbërësit. *1 kg gështenja, *200 g sheqer, *2 dl krem qumështi i rrahur, *2 pako vanilje, *kripë. Përgatitja. Qëroni gështenjat dhe zjejini për 5 minuta. Kullojini hiquni lëkurën e hollë dhe zjejini përsëri për gjysëm ore në ujë të vluar lehtësisht të kripur. Ndërkohë përgatisni një sherbet duke bashkuar në një tenxhere 1/4 L ujë, […]

Continue Reading
Torte Djathi

Torte Djathi

Perberesit: -1 pako biskota digestive, 1 filxhan arra ose bajame, -1/2 pako gjalpe 1 pako krem djathi(mascarpone), 1 filxhan qumesht panda(qumesht i embel dhe i trashe),2 limona, 1 vazo -recel/marmelade luleshtrydhe ose fruta te pyllit(mund te perdorni cdo lloj receli ose marmelade) Pergatitja: Ne rradhe te pare pergatisim bazen e embelsires.Ne mixer(blender) vendosim biskotat dhe […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins