Archive | Beef RSS feed for this section
Dollma me laker

Dollma me laker

Perbersit per 4 vete: * Laker 1kg * mish i grire 200 gram * qepe 2 kokrra * oriz 2 filxhane kafeje * kripe, piper Gatimi: Pasi pastrohet nga gjethet e demtuara dhe kocani lakra e bardhe , vihet ne tenxhere me uje te vluar dhe kripe dhe zihet per 7-10 minuta derisa te zbutet […]

Continue Reading
Patate me mish mezi

Patate me mish mezi

Perberesit per 4 persona: -500 gr mish mezi -2 qepe -gjethe dafine -1 gote vere e bardhe -piper -patate sipas deshires -rozmarine -vaj ulliri -kripe -koncentrat leng perimesh Pergatitja: Ne tenxhere me presion skuqim qepen, i shtojme mishin e mezit te prere ne kubike te medhenj. I kaurdisim dhe i shuajme me nje gote vere […]

Continue Reading
Mish viçi në kripë

Mish viçi në kripë

Perbersit: – 500 g mish viçi – 20 g ajkë për zierje – 80 g jogurt – 2 lugë mustardë (senf) -2 kg kripë të trashë deti Përgatitja: 1. Në një enë të gjerë qitet kripa, laget me pak ujë dhe përzihet me lugë druri. Fundi i tepsisë shtrohet me një shtresë kripe të lagur, […]

Continue Reading
Biftek Rrole me Salcë Domateje e Verë të Kuqe

Biftek Rrole me Salcë Domateje e Verë të Kuqe

Këto biftekë rrole të shijshëm gatuhen me salcë domate dhe verë të kuqe. Ato shkojnë shumë me rizoto milaneze, ose patate të shtypura me hurdha . Për 6 persona 1 1/2  kundërfiletë e shtypur(rrahur), priteni në 12 feta të holla 2 thelpinj hurdhë të grira hollë 2 lugë gjelle rozmarinë të freskët 6 feta të […]

Continue Reading
Biftek me mozzarella

Biftek me mozzarella

Nevojiten: * 4 biftekë të hollë mish viçi * 100 gr. djath mozzarella * 4 lugë vaj ulliri * kripë dhe piper sipas dëshirës * miell * lëng mishi i nxehtë. Përgatitja: Rrihni mirë biftekët nëse nuk janë të hollë dhe lyejini me miell. Nxehni mirë vajin në një tigan që nuk ngjit. Prisni djathin […]

Continue Reading
Mish viçi me salcë të kuqe

Mish viçi me salcë të kuqe

Përbërësit për 4 persona: 800 gr. mish viçi i prerë në rripa të gjatë dhe të ngushtë, 1 qepë e prerë hollë, 1/2 e shishes me verë të kuqe, 400 gr. domate të prera hollë, 3-4 lugë gjelle lëng domateje i përqendruar, 1-2 thelpinj hudhre, 4-5 lugë gjelle vaj ulliri, 1 gjethe dafine* 250 gr. […]

Continue Reading
Patëllxhanë të mbështjellë

Patëllxhanë të mbështjellë

Për 6 persona nevojiten: 3-4 patëllxhanë të mëdhenj, ½ kg mish i grirë viçi, 1 qepë me madhësi mesatare e grirë, 3 lugë gjelle margarinë, 2-3 domate të prera hollë, 2 lugë majdanoz të prerë hollë, 2 lugë gjelle arne (fara nga boça e pishës), 3 lugë gjelle rrush të thatë të bardhë, 2-3 lugë […]

Continue Reading
Kroket me bizele

Kroket me bizele

Për një person duhen: 150 gr mish i grirë, ¼ e kokrrës së vezës, për mishin – 1 kokërr qepë, 2 lugë gjelle me ujë, kripë, piper, majdanoz, një domate dhe pak miell për pudrosje. Për mbushje duhen: 2 lugë gjelle me bizele të ziera, gjysma e kokrrës së vezës, gjysmë luge gjelle me djathë […]

Continue Reading
Qofte të vogla me mish viçi dhe pule

Qofte të vogla me mish viçi dhe pule

Përgaditja për 6 përsona: 600 gr. mish viçi i grirë dhe 400 gr. mish i grirë pule, 2 lugë majdanoz, 1 vezë , 1 lugë uthull , 1 qepë e grirë, pak bukë , 1 karotë e prerë në katrorë, pak domate të grira , 1 filxhan të vogël me verë të bardhë, kripë. 1. […]

Continue Reading
Mish viçi me piper jeshil

Mish viçi me piper jeshil

Përbërësit për 6 persona: 6 fileta viçi me trashësi rreth 2 centimetër, 50 gr gjalpë, 1 thelb hudhër e grirë, 1 qepë e grirë hollë, 3 lugë gjelle miell I zakonshëm, ¼ e filxhanit me ‘Brandi’, 1 filxhan lëng mishi, 2 lugë gjelle me piper jeshil në kokrra, ½ e filxhanit me krem qumështi, Pak majdanoz […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins