Archive | Chicken RSS feed for this section
Pulë dhe oriz furre

Pulë dhe oriz furre

Për 3 persona: Përbërësit: 3 filxhanë çaji oriz, 3 copa mesatare pule, 2 kokrra qepë. Marrim qepët i presim dhe i hedhim në tenxhere bashkë me pulën dhe i skuqim sa të marrin ngjyrë. Më pas i hedhim salsë pak piper dhe spec të kuq, ujë dhe i lejmë të ziejnë 30-40 min. Pastaj marrim orizin […]

Continue Reading
Kaçikë pule në tigan

Kaçikë pule në tigan

Përbërësit për 4 persona: * 1 kg kaçikë * kripë, pipër i kuq e i zi * 2 lugë gjelle vaj ulliri * 1 qepë * 2 thelpinj hudhre * 100 ml verë e kuqe * 400 gr domate nga doza ose të freskëta * 80 gr ullinj të zinj Përgatitja: Mishi lahet mirë e […]

Continue Reading
Pulë e mbushur me oriz, me mish qengji dhe kanellë

Pulë e mbushur me oriz, me mish qengji dhe kanellë

Kohëzgjatja: Përgatitja 10 min, Pjekja1 orë. Për 4-6 persona nevojiten: 1 pulë, 150 gr. mish qengji i grirë, 1 qepë e grirë, kanellë pluhur, 50 gr. oriz, 50 gr. fistekë, 20 dcl lëng pule, vaj luledielli, kripe e piper. Përgatitja: Pastroni orizin dhe ziejeni në lëngun e pulës. Ngrohni furrën në 210 grade celsius. Në një […]

Continue Reading
Mish pule me vezë e limon

Mish pule me vezë e limon

Përgaditja për 6 përsona: 1,5 kg mish pule, 3 qepë mesatare të prera trashë, 12 kërpudha të prera në feta, 1,2 kg kunguj të freskët të prera në copa, lëngë të gjysmë limoni, 1 l lëng mishi, kripë dhe piper. Për vezët dhe limonin: 2 vezë, lëng të gjysmë limoni, 1,5 lugë të korn-flaur. Vendosni […]

Continue Reading
Qofte të vogla me mish viçi dhe pule

Qofte të vogla me mish viçi dhe pule

Përgaditja për 6 përsona: 600 gr. mish viçi i grirë dhe 400 gr. mish i grirë pule, 2 lugë majdanoz, 1 vezë , 1 lugë uthull , 1 qepë e grirë, pak bukë , 1 karotë e prerë në katrorë, pak domate të grira , 1 filxhan të vogël me verë të bardhë, kripë. 1. […]

Continue Reading
Pulë me mollë

Pulë me mollë

Kohëzgjatja: Koha e përgatitjes: 20 minuta Koha e gatimit: 15 minuta Përgaditja për 4 persona: 4 gjokse pule nga 250 gr secili, 40 gr gjalpë, një lugë vaj ulliri, 3 mollë të kuqe, 3 mollë jeshile, 2 thelbi hudhër, një lugë të vogël erëza të përziera, kripë, piper, 300 ml verë molle po të jetë […]

Continue Reading
Pulë me kërpudha

Pulë me kërpudha

Nevojiten: 4 copë mish të bardhë të pulës (ose kofshë) pa lëkurë e eshtra , 250 gr kërpudha të grira , 1 filxhan qumësht , 1 filxhan kafeje verë të bardhë , 1 filxhan galetë , 1 të bardhë lë vesë , lëngun e gjysmë limoni , gjysmë luge kopër të thatë , kripë, piper. […]

Continue Reading
Pule gordon blu

Pule gordon blu

Përbërësit: 4 gjokse pulash , 1 kupë me djathë kaçkavall të grirë , 1/2 kupë proshutë të grirë , kripë , piper , 4 lugë mustardë , 2 vezë , 2 lugë vaj , 1/2 kupë miell , 1/2 lugë kripë , Vaj. Përgatitja Marrim gjokset e pulës dhe i rrahim lehtë, derisa të bëhen […]

Continue Reading
Kofshë pule me mollë

Kofshë pule me mollë

Për 4 persona nevojiten: 8 kofshë pule të vogla , 200 gr. djathë kaçkavall i shkrirë , 100 gr. gjalpë , 4 mollë , Pak rrush të thatë të bardhë , 2 lugë gjelle Brandi , Lëng limoni , Kripë, piper, kanellë. Përgatitja 1. Në një enë hidhni rrushin e thatë dhe i lagni me […]

Continue Reading
Pulë me arra

Pulë me arra

Nevojiten: 1 pulë 2 kg mundësisht fshati , 8 qepë të mëdha , 200 gr gjalpë , kripë, piper, specall , 150 gr.arra të bluara. Përgatitja: Pula pritet në racione dhe skuqet nga të gjitha anët në yndyrë. Largohet nga yndyra dhe vendoset në tavë përkohësisht. Qepët priten imët dhe hidhen në yndyrë. Shtohet pak […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins