Archive | Fish RSS feed for this section
Troftë në furrë

Troftë në furrë

Përbërja: Troftë (pesha 120g deri në 250g), feta të holla limoni, feta domate, mardanos, hudhra, vaj ulliri, letër alumini, patate, krip dhe piper. Përgatitja: Prisni në feta të holla domatet, limonin dhe hudhrat. Mbasi keni larë peshkun, në brendësinë e barkut mbusheni me 2 deri në 3 feta domate, në një fetë limoni disa feta […]

Continue Reading
Troftë e pjekur aromatike

Troftë e pjekur aromatike

Përberësit: 4 trofta të vogla rreth 900 g, 4 qepë të kuqe, magdanoz, vaj ulliri, kripë, piper. Procedura: Grijeni hollë qepën dhe 1 tufë majdanoz (të grira aromatike). Pastrojini trohat duke i hequr luspat, praktikoni prerjen e barkut deri në fund, më pas piperosini, masazhojini me të grirat aromatike dhe vendosini në një enë qelqi […]

Continue Reading
Karkaleca me salcë hudhrash

Karkaleca me salcë hudhrash

Karkalecat dhe kopra e freskët, i bashkojmë dhe i përziejmë me verë të bardhë, duke i hedhur dhe barëra aromatizuese. Mos harroni të përzieni limonin në fund të recetës, është përzierja e orizit që i bashkon verën dhe ushqimin së bashku. Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj ulliri, 3,5 gota me kopër të prera në copëza, […]

Continue Reading
Peshk shpatë me hudhër

Peshk shpatë me hudhër

Për 4 persona nevojiten: 4 lugë supe vaj ulliri, fileto peshku shpatë ose toni (rreth 1 kg), kripë dhe piper, 1 lugë supe hudhër e shtypur, 1/2 filxhani verë e bardhë, 1 lugë e vogël lëng limoni, majdanoz i grirë hollë. Përgatitja Nxeheni furrën në 200C, njëkohësisht vendosni tiganin me vaj në zjarr të nxehet. […]

Continue Reading
Fruta deti të përziera

Fruta deti të përziera

Nevojiten: 1/2 kg fruta deti të përziera, 1 qepë, 1 karrotë, 1 rrënjë ose degë selinoje, 1/2 kungulleshkë, 1 spec, 5 lugë vaj ulliri, 1/2 gotë verë e bardhë, disa fletë borziloku, kopër ose majdanoz, lëng limoni, kripë, piper. Pilafi: 1 gotë oriz , 2 gota ujë , 1 lugë gjalpë , kripë. Qepa e […]

Continue Reading
Kallamar i tiganisur me salcë jeshile dhe hudhër

Kallamar i tiganisur me salcë jeshile dhe hudhër

Për 4 person nevojiten: 1/2 kg kallamar i pastruar dhe i prerë në rrathë 1/2 filxhan miell vaj për skuqje. 1 filxhan arra të shtypura 2 feta të holla buke pa kore të prera në pjesë të vogla 3/4 e filxhanit verë e bardhë 3 -4 thelpinj hudhre 1/2 tufe majdanoz 3-4 lugë gjelle vaj […]

Continue Reading
Troftë e skuqur

Troftë e skuqur

Për 4 persona nevoiten: 600 g troftë , 200 g shpargull , 150 g zarzavate , 80 g bizele , verë të bardhë , vaj ulliri, kripë e piper. Pergaditja: 1. Pastrojini zarzavatet dhe skuqini me pak vaj në një tigan, ziejini bizelet; veç ziejini shpargujt. 2. Në një tigan hidhni pak ujë dhe gjysmë […]

Continue Reading
Tavë me makarona dhe peshk ton

Tavë me makarona dhe peshk ton

Për 4 racione nevoiten: 175 g makarona guaskë , lugë gjelle me vaj ulliri, 1 kokërr qepë e grirë , 2 gjethe selino të prera , 1 spec jeshil i prerë , 125 g bizele të ngrira , 1 lugë çaji majdanoz i freskët dhe i grirë, 1 konservë peshku ton. Gatimi 1. Ngroheni paraprakisht […]

Continue Reading
Feta toni me piper të zi

Feta toni me piper të zi

Për 4 person nevoiten: 4 feta toni 200 g , 320 g qepujka , 200 g karota , 200 g rrepë , uthull nga vera e bardhë , sheqer , vaj ulliri, kripë, piper të zi kokërr. Përgatitja: 1. Pastrojini rrepat dhe karotat, më pas pritini me qëruese, rrepat si petale tërthorazi dhe karotat si […]

Continue Reading
Peshk në mikrovalë

Peshk në mikrovalë

Gatimi i peshkut në mikrovalë i jep atij një shije sikur të ishte rreshkur apo pjekur. Pra, përfitoni pak a shumë – peshk skare. Përgatitja është shumë e lehtë dhe ju merr pak kohë. Për 2 persona nevojiten: – 2 koca/levrek ose çfarëdo peshku i madh – 3-4 thelpinj hudhrash – një grusht gjethe majdanozi […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins