Archive | Misc RSS feed for this section
Rizoto spanjolle Paela

Rizoto spanjolle Paela

Continue Reading
Mish derri me qershi

Mish derri me qershi

Continue Reading
Gjellë me kungull

Gjellë me kungull

Përbërësit: -500 g kunguj, -500 ml ajkë për zierje, -2 karota, 1 kokë hudhër, e lugë kripë, piper, borzilok, fara të kungullit.   Përgatitja: Kungullin e preni në pjesë të imëta. Në vajin e ngrohur fërgojeni hudhrën, shtoni një karotë të qëruar, e kur edhe ajo të jetë fërguar shtojeni kungullin dhe vendosni t’i përzieni. […]

Continue Reading
Patate të ziera me gjalpë

Patate të ziera me gjalpë

Përgatitja: Patatet, veçanërisht të rejat, qërohen, shpëlahen dhe ato të mëdhatë priten në copa në mënyrë që të jenë afërsisht në një madhësi dhe hidhen në tenxhere me ujë të vluar me kripë. Sasia e ujit duhet të jetë aq sa ato të mbulohen. Zierja bëhet në zjarr të javashëm, për 25-30 minuta. Kur patatet […]

Continue Reading
Rizoto me salsiçe dhe brokoli

Rizoto me salsiçe dhe brokoli

Përbërësit : -Salsiçe 70 gr -Oriz 100 gr -Brokoli 40 gr -Qepe e njome 20 gr -Vaj ulliri 10 ml -Parmexhan 10 gr Pregatitja Vendosim në zjarr një tigan me pak vaj ulliri, dhe skuqim salsiçen, qepën e njomë dhe më pas brokolin. Në një enë tjetër pregatisim rizoton në mënyrën tradicionale. Pasi kanë marrë […]

Continue Reading

Çomlek me mish lepuri

Përbërësit: *1 lepur i prerë në copa, *1 kg qepujka, *2 qepë mesatare, *4 gjethe dafine, *4 thelpinj hudhër, rozmarinë, *4 domate të grira (ose 1 kuti konserve), pak sheqer, piper pluhur, piper kokërr, kripë, gjysmë shishe uthull, 1 filxhan verë e kuqe. Një natë më parë vendosim mishin e lepurit në një enë ku […]

Continue Reading
Pulë e mbushur me oriz, me mish qengji dhe kanellë

Pulë e mbushur me oriz, me mish qengji dhe kanellë

Kohëzgjatja: Përgatitja 10 min, Pjekja1 orë. Për 4-6 persona nevojiten: 1 pulë, 150 gr. mish qengji i grirë, 1 qepë e grirë, kanellë pluhur, 50 gr. oriz, 50 gr. fistekë, 20 dcl lëng pule, vaj luledielli, kripe e piper. Përgatitja: Pastroni orizin dhe ziejeni në lëngun e pulës. Ngrohni furrën në 210 grade celsius. Në një […]

Continue Reading
Mish qengji me makarona

Mish qengji me makarona

Nevojitën: Mish qengji, 1 kofshë, Vaj për skuqje, 2 lugë gjelle dhe një lugë për salcën, Qepë të thata, 4 copë, Karota, 3 copë, Selino, 2 degëza, Domate, 2 copë, Sallam, 150 gram, Gjalpë, 2 lugë gjelle, Kërpudha, 150 gramë, Verë e kuqe , 500 mililitra, Salcë domatesh, 400 gramë, Kripë, majdanoz, sipas dëshirës, Makarona, […]

Continue Reading
Mish pate me perime

Mish pate me perime

Përgaditja për 4 persona: 1 patë 1.5 kg gati për t’u gatuar, 1 zemër lakre, 12 karrota të vogla, 4 rrepa të vogël, 4 presh të njomë, kripë kokërrmadhe, piper. Për erëzat: 1 degë selino, 10 kërcej majdanozi, 1 gjethe dafine, 1 degëz trumzë, 1 degëz rozmarinë. – Priteni zemrën e lakrës në çerekshe. Shpëlajini […]

Continue Reading
Tavë me mish qengji dhe perime

Tavë me mish qengji dhe perime

Përbërësit: 1 1/2 kg mish qengji nga brinjët, 2 kg domate, 1/2 kg speca, 1/2 kg bamje, vaj ulliri ose gjalpë, kripë, vegetë, piper, fletë dafine, 1 tubë majdanoz. Përgatitja: Kyçet furra në 250º Celsius. Në tavë dheu ose tepsi të përshtatshme, vendoset mishi i prerë në copa. Bamjet fërgohen në vaj gjersa të zbuten […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins