Archive | Salads RSS feed for this section
Patate shtepie

Patate shtepie

Perberesit: * 4 patate te ziera * 1 luge gjelle gjalp * 1/2 gote uji djath kackavall * 2 salcice * ullinj te zinj * ullinj jeshile * miser dhe bizele konservash * katraveca turshi * ketchup * majonez * kripe * piper i zi Pergatitja: Patatet e ziera bejini pure, siper hidhni gjalp, kripe […]

Continue Reading
Sallatë me makarona dhe zarzavate

Sallatë me makarona dhe zarzavate

Përbërësit: 200 g makarona të gjëra, 300 g brokoli, 100 g bizele, 3 fije qep jeshile, 3 fije hudhër jeshile, 1 spec djegës, 2 domate, 3 lugë salcë soja, 3 lugë vaj ulliri, lëng limoni, 1 lugë xhenxhefil ( i bërë në rende ose pluhur), 2 lugë fara kungulli. Përgatitja: Vëmë të ziej, 2 tenxhere […]

Continue Reading
Speca të mbushur me djath feta në stil grek

Speca të mbushur me djath feta në stil grek

Përbërësit: 200 gr oriz me kokrrën e gjatë 1 lidhje majdanoz 50 gr ullinj jeshil pa fara 100 gr djathë feta 1 vezë krip piper 4 speca të mëdhenj 2 lugë vaj ulliri 250 gr domate të vogla – domate Cherry 1 lugë ullinj të zinj (ullinj të shtypur – të bërë krem) Mënyra e […]

Continue Reading
Sallatë jeshile

Sallatë jeshile

Sallata e larë pritet 10-15 minuta para ngrënies, sepse në rast të kundërt ajo vyshket dhe humbet pamjen e saj të freskët. Sallata pritet në fije të holla, në këtë mënyrë bëhet më e bukur dhe më e shijshme, spërkatet me vaj, uthull, kripë dhe kopër të grirë hollë; përzihet me kujdes me dy pirunj […]

Continue Reading
Tarator

Tarator

Përbërësit për 5 veta: 1 lt kos, 200 g kastraveca te vegjel pa fara te grire imet ose te renuar, 5 koker hudher mesatare e qeruar dhe e grire shume holle, 1 filxhan kafeje vaj ulliri, pak uthull, kripe. Pergatitja: Per Tarator Preferohet Kos i Trashe . Hidhet kosi ne nje ene porcelani me pak […]

Continue Reading
Sallatë me mollë, portokall e qepë

Sallatë me mollë, portokall e qepë

Për 1 person nevojiten: 1 portokall e ndarë në thela ½ mollë jeshile e athët, fetat e holla të së cilës I ndajmë përgjysmë 1 qepë e vogël e kuqe e prerë hollë në feta rrethore Lëngu I ½ limoni për të lyer fetat e mollës që të mos oksidohen 1 lugë gjelle lëng portokalli […]

Continue Reading
Sallatë e lehtë pikante me mish viçi

Sallatë e lehtë pikante me mish viçi

Përgatitja për 2 veta: 100 gr mish viçi i prerë në shirita të hollë, 50 gr karota të grira në shirita të hollë, 50 gr kastravec të grirë në shirita të hollë, 50 gr filiza soje të pastruar, 5-6 thelpinj hudhre, 1 spec i kuq, 10 gr lëng soje, 10 gr salcë peshku, 10 gr […]

Continue Reading
Sallatë me kungulleshkë

Sallatë me kungulleshkë

Për 1 kg. kungulleshkë duhen: vaj për skuqje (1/2 filxhan çaji), 2 lugë gjelle miell, kripë, piper, 2 lugë gjelle vaj ulliri, 2 kokrra hudhër, pak rriska qepe të kuqe, 2 lugë gjelle uthull, sallatë e gjelbër. Kungulleshkave të njoma u hiqet cipa duke i kruar me thikë, shpëlahen dhe priten në feta. Pastaj shtohet […]

Continue Reading
Perime të furrës

Perime të furrës

Përbërësit për gjashtë persona: 660 gr lulelakër jeshile , 500 gr bishtaja dhe karota , 3 lugë margarine , 2 lugë kaçkavall të grirë , Kripë , Piper. Për beshamelin: 3 luge margarine , 4-5 luge miell , 1 kg qumësht , 1 arrë e grirë , 2 vezë , 1 filxhan djathë , kaçkavall […]

Continue Reading
Sallatë me peshk

Sallatë me peshk

Përgatitja: 25 minuta Pjekja: 15 minuta Kalori: 460 për porcion Përgatitja për 4 persona: 280 gr oriz për sallatën , 2 qepë të kuqe , 2 domate , 4 sardele në vaj , 1 spec jeshil , 100 gr sallatë , 1 tufë borzilok , 4 lugë vaj ulliri , Kripë, piper. Pjekja: Lëre orizin […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins