Archive | Cakes and Biscuits RSS feed for this section
Pavlova me luleshtrydhe

Pavlova me luleshtrydhe

Përbërësit: Për mafishet: 4 të bardha vezësh, 120 gr sheqer, 120 gr sheqer pluhur. Për mbushjen: 250 gr krem qumështi (pana), lëkurë e grirë lemoni. Për salcën: 400 gr luleshtrydhe, 40 gr sheqer   Për të përgatitur marengën, duhet që të rrihni fort në mikser të bardhat e vezëve me sheqerin dhe kur të krijohet […]

Continue Reading
Biskota te lehta dhe te shpejta

Biskota te lehta dhe te shpejta

Perberesit: * 1 dose pasta flora * 200 gr cokollate me qumesht Pergatitja Pergatisni pasta floren, shtrijeni ate me miell dhe me pas me nje forme zemre nxirrni shume te tilla. Me pas biskotat lerini ne nje tepsi me leter alumini per te kuzhine dhe piqini ne furre me 180′ per 10 minuta. Nxirrini biskotat […]

Continue Reading
Kek gjermane

Kek gjermane

Perberesit: * 2 veze * 1.5 filxhan kafeje sheqer * 60-70 gr. margarin e shkrire * 1.5 filxhan kafeje qumesht-kos bashke * 4.5 filxhan kafeje miell +1 luge caji sode buke Per Kremin: * 2 gota uji qumesht * 1 veze * 2 luge gjelle miell * 2 luge gjelle sheqer * gjalp sa nje […]

Continue Reading
Tiramisu me kek

Tiramisu me kek

Perberesit: * 1 kek i gatshem * 2 luge caji nescafe * 1 gote uji uje * 2 gota uji qumesht * 2 kokrra veze ( e verdha) * 2 luge miell * 3-4 luge sheqer * 200 gr. djath i shkrire, krem(philadelphia) * kakao Pergatitja: Ne nje tenxhere hidhni qumeshtin, te verdhen e vezeve, […]

Continue Reading
KEK me stafidhe dhe llokume

KEK me stafidhe dhe llokume

Përbërësit 250 g miell, 4 vezë, 2 gota sheqer, 1 gotë qumësht, 1 gotë vaj, 100 g stafidhe, 1 esencë rumi + lëkure limoni/portokalli, 100 g llokume, 1 pluhur për pjekje. Përgatitja: Fillojmë duke prerë llokumet në kuba të vogla, stafidhet qërohen nga farat ose bishtat që mund të kenë, dhe zhyten (stafidhet) në esencën […]

Continue Reading
Kek me karrota

Kek me karrota

Përbërësit e nevojshëm: 380 gr miell, 100 gr gjalpë/margarinë, 100 gr bajame, arra të grira, 300 gr karota të grira, 3 kokrra vezë, 3 lugë gjelle sheqer sodë buke. Në një tas të thellë përzihet mielli, soda, sheqeri, vezët dhe gjalpi i cili duhet të jetë i butë (në temperaturë dhome). Rrihen derisa të bëhet […]

Continue Reading
Kek me hurma dhe banane

Kek me hurma dhe banane

Përbërësit për 8-10 persona: 250 gr. hurma pa bërthamë , lëkurë dhe lëng nga 1 limon , 2 banane të pjekura , 200 gr. gjalpë i butë , 180 gr. sheqer , 3 vezë , 230 gr. miell për kek , 1/2 luge kafeje bakin , feta molle (të cilat do të sheqerosen me 3 lugë […]

Continue Reading
Gurabije me bajame

Gurabije me bajame

Përbërësit: 1 1/2 filxhanë çaji me gjalpë te freskët , 1 1/3 filxhan çaji me margarinë , 3 vezë të freskëta , 1 filxhan çaji me sheqer , 1 filxhan sheqer pluhur për spërkatje , 1 filxhan kafe konjak , 1 lugë kafeje sodë , 1 lugë kafeje vanilje , 1 kg miell , 1 […]

Continue Reading
Kek me miell misri dhe ananas

Kek me miell misri dhe ananas

Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 40 minuta Për 8 përsona nevojiten: ¼ filxhani gjalpë, ½ filxhani sheqer, ananas i copëtuar. Keku: 150 gram miell misri i përgatitur, 1 lugë çaji arra të bluara, ¼ filxhan qumësht, 1 vezë e rrahur, ½ filxhan gjalpë ose margarinë e shkrirë, ½ filxhan krem, sipas dëshirës. […]

Continue Reading
Biskota me rrush të thatë

Biskota me rrush të thatë

Për 20 biskota nevoiten: 225 g miell të pasitur , 40 g sheqer të kuq , 80 g rrush të thatë , 2 lugë gjelle (30 ml) vaj luledielli , 1 kokërr vezë , 4 lugë gjelle (60 ml) qumësht. Gatimi 1. Ngroheni furrën deri në 180 gradë C. 2. Në një enë hidhni miellin, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins