Archive | Puding RSS feed for this section
Ashure

Ashure

Përbërësit: 1 gotë grurë i bardhë për ashure, 1 gotë sheqer, pak kripë, 2-3 lugë gjellë niseshte, 1 lugë gjellë kanelle, 50 gr rrush i thate, 1 filxhan çaji me reçel fiku, 100 gr arra te grira, 4-5 karafila. Përgatitja: 1) Marrim një tenxhere dhe hedhim grurin mbasi e kemi lare. Shtojmë 2.5 kg ujë, […]

Continue Reading
Puding me kunguj

Puding me kunguj

Përbërësit: 5-6 kunguj të vegjël, 3 patate të ziera, 300 gram djathë dele, 200 gram kaçkavall, 100 gram djathë feta, 5 vezë, 1 tufë majdanoz jeshil, Krip, Piper, Mënyra e përgatitjes: Djathi dhe kaçkavalli bëhen në rende (tek dhëmbët e mëdha), qërojmë kungujt, i bëjmë në rende dhe pastaj i shtrydhim lëngun. Bashkohet kungulli me […]

Continue Reading
Luleshtrydhe me krem qumështi

Luleshtrydhe me krem qumështi

Për 4 persona nevojiten: 500 gr. luleshtrydhe, ½ litër kos, 3 lugë gjelle sheqer, 2 lugë gjelle liker, 1 lugë ëmbëlsirë vanilje. Përgatitja: Perzieni në mikser kosin derisa të bëhet një masë e shkumëzuar, shtoni sheqerin pak nga pak dhe në vazhdim vanilen. I prisni luleshtrydhet në katërsh dhe i përzieni me kosin e rrahur dhe […]

Continue Reading
Puding molle

Puding molle

Përgaditja për 6-8 përsona: 6 lugë margarinë, 12 feta buke tost, tuli bukës të jetë i bluar, 1/2 kg mollë, 23 filxhan ujë, 12 filxhan sheqer, 1 filxhan marmelatë. 1 – Fërgoni në një tigan të thellë me margarinë fetat e bukës në një zjarr mesatar deri sa ato të zverdhen. I vendosni ato mënjanë. […]

Continue Reading
Puding me gjalpë kikiriku dhe me Parmesan

Puding me gjalpë kikiriku dhe me Parmesan

Nevojiten: 3 filxhanë me gjalpë kikiriku , 1/2 lugë çaji kripë , 1 lugë çaji vaj ulliri , 1 filxhan me qepë të grira , 1 thelb hudhre i grirë , 2 filxhanë qumësht , 1 filxhan djathë Parmesan i grirë , 1/4 lugë çaji piper i zi , 1 lugë çaji indian , 3 […]

Continue Reading
Sultjash

Sultjash

Për 4-5 persona nevojiten: • 1 litër qumësht, • sheqer sipas dëshirës, • 2 filxhanë oriz, • vanilje ose kanellë. Përgaditja: Një litër qumësht vihet në tenxhere. Kur të fillojë të vlojë, në të qiten 2 filxhanë oriz i larë nëntë herë. Së pari, orizi zihet në qumësht nja 10 minuta në zjarr të fortë, […]

Continue Reading
Puding me oriz (sultjash)

Puding me oriz (sultjash)

Për 2-3 persona nevojiten: 600 ml qumësht, 70 gr oriz , 50 gr sheqer, 40 gr rrush të thatë, 1 vezë, pak kripë, 1 luge të vogël vanilje, 1/4 lugë kanellë. Përgaditja: Vendosim në zjarr të fortë një tenxhere me qumështin, orizin dhe pak kripë derisa të fillojë të vlojë. Më pas ulim zjarrin në […]

Continue Reading
Puding me banane

Puding me banane

Për 4 racione nevoiten: 6 feta buke me miell të pasitur, 40 g gjalpë , 2 banane të vogla të prera në feta , 40 g sheqer , 3 kokrra vezë , 400 ml qumësht , kanellë. Përgatitja: Ngrohni furrën deri në 180 gradë C. Hiquani koret fetave të bukës, lyejini me pak gjalpë dhe […]

Continue Reading
Krem karamele

Krem karamele

Përbërësit 6 vezë 1 litër qumësht Një pakete vanilje 1/2 kg sheqer Për karamelen: 5 lugë sheqer Përgatitja: Se pari përgatisni karamelen duke përzier mirë sheqerin deri sa të përfitoni një lëng ngjyrë kafeje të cilin do ta shpërndani nëpër tasa. Nga ana tjetër zieni qumështin në një tenxhere dhe lerëni të ftohet pak. Në […]

Continue Reading
Puding me banane për fëmijë

Puding me banane për fëmijë

Perberesit: Përbërësit për 4 racione: – 6 feta buke me miell të pasitur – 40 g gjalpë – 2 banane të vogla të prera në feta – 40 g sheqer – 3 kokrra vezë – 400 ml qumësht. Procedura: 1. Ngrohni furrën deri në 180 gradë C. 2. Hiquani koret fetave të bukës, lyejini me […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins