Archive | Traditional RSS feed for this section
Ballokume

Ballokume

Perberesit: 1 kg sheqer(mundesisht sheqer pluhur), 0.5 kg  gjalp, 1 kg miell misri i situr, një dorë miell misri me teper, 8 kokrra vezë, 1 filxhan kafeje qumësht; një enë e madhe bakri e pakallajisur ose përndryshe prej qelqi. Pergatitja: Tretet gjalpi dhe pastaj rrihet me sheqerin deri sa të bëhet një masë e bardhë. […]

Continue Reading
Sheqerpare

Sheqerpare

Perberesit: – miell 3 gota uji – gjalpë 1 gote – vezë 1 kokërr ose 2 të verdha – sheqer 1 gotë uji – sodë një majë luge kafeje – pak vanilje Për shërbetin: – 2 gota sheqer – 1 1/2 gotë ujë Gatimi: Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazdimisht […]

Continue Reading
Fli Kosove

Fli Kosove

Nevojiten: 2 kg miell, 400 gr mazë ose gjalpë, 3 dcl ajkë ose kos i trashë, kripë, ujë. Përgatitja: Në enë 5-6 litërshe, hidhen ujë, kripë dhe duke e tundur i shtohet mielli i situr, gjersa të gatuhet një brumë më i hollë se i petullave (sa të mvishet gishti). Në tepsi të nxehtë, të […]

Continue Reading
Hithenik

Hithenik

Përbërsit: -1 e kg fletë hithrash, -1 filxhan ( i kafes së bardhë), -miell misri dhe miell gruri, -1 qese bakin, -3 veze, -100 g yndyrë,, – 200 g djathë ose mazë. Përgatitja: Fletët e hithrave përvëlohen me ujë të valë, kullohen dhe prehen. Hithrave të përgatitur në këtë mënyrë i shtohen përbërësit ë tjerë, […]

Continue Reading
Pogaçe

Pogaçe

Përbërsit: –150 g djathë, -3 veze, -1 gotë kos, -1 gotë vaj, -1 qese bakin, pak kripë dhe 16 lugë miell. Përgatitja: Nga përbërësit e përmendur gatihet brumi dhe, pasi të përzihet mirë, qitet në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet. Kjo pogaçë është e lehtë dhe e shpejt, kështu që mund të gatuhet […]

Continue Reading
Petulla

Petulla

Përbërsit: -2 veze, -2 gota qumësht të vakët, -tharmë buke (aq sa qitet për bukë), kripë. Përgatitja: Bëhet brumi si për bukë dhe lihet me ardhë. Merren petullat me lugë nga brumi deh fërgohen.

Continue Reading
Bukë misri

Bukë misri

Përbërsit: -1/3 gotës (cup) Miell -1 1/3 gotës Miell Misri -Pak sheqer, Kripë -1 gotë Kos apo Sour cream -1 kokërr vezë -2 lugë vaj ulliri -Një lugë sodë buke NJë lugë Baking Powder Përzihen të thatat bashkë. Në një pjatë të veçantë përzihet kosi veza dhe vaji i ullirit. Unë zakonisht këto kriprat dhe […]

Continue Reading
Pite me djath

Pite me djath

Perberesit: -5 ve, -djath i grimcuar, -kajmak ose ajke , -kripe, yndyre bimore -1 kg pete per pite Pergjatitja: I tund vete me te gjitha keto edhe fillon me i hap pete ne tepsi , nje pete e hedhe e bene me yndyre bimore dhe mandej e hedhe peten tjeter edhe e lyen me vyndyre […]

Continue Reading
mantija

Mantija kosovare

Përbersit  4-5 persona duhen : *1 kg miell, *2 gota ujë te vakët, *2 lugë vaj pak kripë për brumin dhe 600 g mish i grirë, *3 qepë, kripë, vaj, piper i zi.   Përgatitja: Në tavolinë ose në tepsi hidhet miell, ujë i vakët, vaj, kripë dhe përzihen dhe nga brumi i formuar bëhen […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins