Archive | Vegetarians RSS feed for this section
Pilafi i Barbie-t

Pilafi i Barbie-t

Përbërësit: *2 gota oriz për pilaf, *një qepë të grirë, *vaj ulliri, *4 gota lëng i panxharëve të zier, kripë, piper   Hedhim në një tenxhere vajin dhe qepën e grirë dhe e lëmë sa të marrë pak ngjyrë. Shtojmë orizin dhe e lëmë sa të marrë ngjyrë të artë. Pastaj shtojmë lëngun e panxharëve, […]

Continue Reading
Kunguj me ton

Kunguj me ton

Përbërësit: -100 gr Ton -20 gr perime -2 feta djath të bardhë -erëza (borzilok, kopër, majdanoz) -qepë “Shallots” -Një vezë -pak miell -pak thërrime buke Pergatitja Toni përzihet me perime (nga kavanozi), qepë të prerë imtësisht dhe pak djath i thërrmuar. Përzihet me thërrimet e bukës. Punohet pak me dorë që të marri të paktën […]

Continue Reading
Penne me patellxhan

Penne me patellxhan

Perberesit: *300 gr penne *1 patellxhan i bollshem *50 gr gjize *1 thelb hudher *2 luge vaj ulliri *kripe Pergatitja: Presim patellxhanet ne copa-copa. Nderkohe ne tigan veme vajin me 1 thelbe hudher. Hedhim patellxhanin te prere ne copa dhe i leme per 20 min duke i hedhur edhe pak uje. Ne te njejten kohe […]

Continue Reading
Rizoto me perime

Rizoto me perime

Përbërësit * oriz per rizoto 4 filxhan * gjalpe sipas deshires * perime te ngrira ( mikse me bizele, miser, karrota,) sipas deshires 500 gr te gjitha * safron (zafferrano) * kripe sipas deshires Udhëzime per pregaditje Ne nje Tigan te madh hedhim Pak yndyre e gjalpe, ose vetem gjalpe. Shtojme perimet dhe i leme […]

Continue Reading
Vezë me patate dhe speca të kuq

Vezë me patate dhe speca të kuq

Perbersit: -800 g patate – 1 ose 2 speca të kuq – 5-6 thelpinj hudhre – 8 ve – djathë -4 lugë vaj – kripë Përgatitja: Patatet zihen një ditë përpara ose në mëngjes, në mënyrë që të ftohen mirë e të forcohen. Nxehet furra në 200 gradë C. Patatet qërohen dhe priten në katrorë […]

Continue Reading
Speca mbushur

Speca mbushur

Përbërësit: -500 gram speca jeshile briosh -150 gram therrime buke -50g djathë integruar pecorino nga Puglia -30g vuri përballë ullinj të zi -1 bandë e majdanoz -vaj ekstra i virgjër ulliri -qumësht -1 veze -kripë Në një tas të vënë bukë, mbuluar atë me qumësht dhe le të thith. Në ndërkohë, të pastër speca, t’i […]

Continue Reading
Fergese me speca dhe domate

Fergese me speca dhe domate

Perberesit per 4 vete *1/2 kg. speca (mund tre perdoren te kuq e jeshile bashke) *1 kg. domate (te grira me rende) *2-3 luge gjelle gjize *2 thelbinj hudhra *kripe *piper *spec djeges *vaj ulliri (ky sipas deshires, nuk eshte i domosdoshem) Pergatitja Pasi te kemi lare dhe qeruar specat nga farat, i hedhim ne […]

Continue Reading
Sufle me perime

Sufle me perime

Përbërësit: *2 patëllxhanë, *2 speca, *4 domate, *3 qepë, *5 kunguj, *400 gr djathë kaçkavall të butë, *½ gote verë, *½ filxhan vaj, kripë, piper Pritini patëllxhanët në feta, hidhini kripë dhe lërini në një enë me ujë, që t’u dalë hidhërimi. Pastrojini perimet e tjera dhe pritini në feta. Vendosini të gjitha në një […]

Continue Reading
Fergesa me speca e sallam

Fergesa me speca e sallam

Perberesit: – 500 gr sallam – 2 qepe – 2 speca te kuqe te prere holle – 1-2 domate te prera ne kubik – 3 luge vaj ulliri – 1 thelpi hurdher e grire – koper dhe piper Pergatitja: Prisni qepet ne feta te holla dhe perziejini  ne nje tigan me vaj te nxehte derisa […]

Continue Reading
Patate në tigan

Patate në tigan

Përbërësit për 4 persona: * 1,2 kg patate * 2-3 qepë * kripë * piper i zi * majdanoz * vaj për fërgim Përgatitja: Patatet lahen e qitën të zihen për 40-45 minuta. Pas zierjes u derdhet uji dhe patatet lihen të ftohën. Në rastet me të mira ato mund të zihen një ditë më […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins