Tag Archives: kifle
Kifle formash të ndryshme

Kifle formash të ndryshme

Nevojiten: Një qeskë e gjysmë maja (10 gr), 1/2 lit. qumësht, 2 lugë sheqer, pak kripë, 2 vezë, 1 filxhan kafeje vaj, 1 sheqer vaniljeje, 800 gr miell, 1 pluhur paste, 1 vezë për lyerje, susam, 50 gr gjalpë. Përgaditja: Maja ulet në pak qumësht të vakët me 1 lugë të vogël sheqer dhe 1 […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins