Tag Archives: kunguj
Kunguj me veze

Kunguj me veze

Perberesit: * 4 kunguj * 1 qepe * 1 domate * 4 veze * 2 thelpinj hudhre * vaj ulliri * piper i zi * kripe Pergatitja: Ne nje tenxhere hidhni vajin e ullirit. Siper shtoni qepet e grira, kungujte e grire ne trashesine e gishtit, domatet e grira kub, hudhrat, kripe dhe piper dhe […]

Continue Reading
Kunguj te mbushur me oriz

Kunguj te mbushur me oriz

Perberesit: *1 kg kunguj *1 gote uji oriz *300 gr mish i grire *2 kokrra domate *2 kokrra qepe *1 luge salce *majdanoz *piper *menderz(nenexhik) *kripe Pergatitja: Per te pergatitur mbushjen, Skuqni ne nje tenxhere qepen, orizin, mishin e grire, pastaj shtoni domatet e renduara, salcen, majdanozin, erezat dhe kripen. Kungujt qerohen, lahen, ne qofte […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins