Tag Archives: oriz
Sallate me oriz

Sallate me oriz

Përbërësit: 125g oriz, 3 domate, 1/2kavanozi bizele, 4luge supe vaj, 1luge supe mustarde,karkaleca deti te qeruar,ullinj te zinj, 1spec, 2veze, 50g rrush i thate, 1e1/2 uthullkripe piper dhe majdanoz Orizi hidhet ne nje tenxhere me uje me kripe qe valon dhe lihet te zieje per 15-20min sipas llojitte orizit.Pas zierjes,shperlahet me uje te ftohte dhe […]

Continue Reading
Domate e speca të mbushur me oriz

Domate e speca të mbushur me oriz

Për 4-5 persona duhen: -speca 8 copë -domate 4 copë -vaj 2 filxhan kafeje -qepë 2-3 kokrra -oriz një filxhan çaji -kripë, piper i zi, majdanoz, kopër Përgatitja: Specat dhe domatet bëhen njëlloj si më sipër, ndërsa për përgatitjen e mbushjes veprohet kështu: në një enë me yndyrë skuqet qepa e grirë hollë, pastaj shtohen […]

Continue Reading
Pilaf me mish dhe vezë

Pilaf me mish dhe vezë

Nevojiten: Oriz (100 gram ), Mish viçi, 2 kokrra vezë, Domate , Erëza (sipas dëshirës), Kripë, piper. Përgatitja: Zihet mishi dhe me lëngun e mishit përgatitet dhe pilafi (pilafi i ka masat 1 me 2, dmth. 1 gotë oriz donë 2 gota ujë të ngrohtë. Në fillim vihet pak gjalpë apo vaj ulliri dhe përzihet […]

Continue Reading
Paragjellë orizi me perime- Ora

Paragjellë orizi me perime

Përbërësit: 200 gr oriz, 3 vezë, 2 tranguj turshi, 1 spec i kuq turshi ose i freskët, 1 filxhan bizele, 200 gr majonezë ose ajkë, 50 gr kaçkavall, kripë, lëng limoni,1 lugë mustardë (senf) dhe disa kokrra ulliri. Përgatitja: Në tenxhere me dy litra ujë të nxehtë me kripë, zihet orizi për 15-20 minuta, shpërlahet […]

Continue Reading
Tavë më oriz dhe patlixhana

Tavë më oriz dhe patlixhana

Përbërsit: -700 g patlixhan, -400 g oriz, 3 ve, -50 g gjalpë, -100 g bizele konservë, -1 karrotë, 1 qepë, majdanoz, -200 g salcë domatesh, – 1 l supë vegjetale, -30 g kaçkavall i grirë, kripë. Përgatitja:Priten domatet e zeza në copa me trashësi rreth gjysmë cm me gjithë lëvoren. Zihen vezët, qërohen dhe priten […]

Continue Reading
Oriz me gjalpë, sherbele dhe hudhër

Oriz me gjalpë, sherbele dhe hudhër

Përbërësit: – 400 gr oriz – 80 gr gjalpë – 2 thelpinj hudhër – 1 litër e gjysmë lëng vegjetal – 1 tufë të dendur sherbelë -kripë, piper i bluar në çast, parmixhan Përgatitja: Vini në zjarr një tenxhere me lëngun vegjetal dhe lëreni të ziejë. Kur të jetë zierë hidhni orizin dhe lëreni të […]

Continue Reading
Speca te mbushur me oriz

Speca te mbushur me oriz

Përbërsit: -12 speca, -300 g oriz, -120 g patate, -1qepë, -2 dcl yndyrë, -5 g kripë dhe 5 g vegetë. Përgatitja: Orizi i pastruar qitet të zihet. Në ndëkohë, patatet e pastruara dhe të grira në rende dhe qepët fërgohen. Pas pak kohe qitet edhe orizi i zier dhe i kulluar dhe mëlmesat tjera. Me […]

Continue Reading
Musakë me spinaq dhe oriz

Musakë me spinaq dhe oriz

Përbërsit: -300 g mish i bluar, -500 g spinaq, -150 g oriz, – 3 lugë margarin, pak majdanoz, kripë, specall, piper, -2 qepë, -2 vezë. Përgatitja: Spinaqi pastrohet dhe grihet imët. Në një enë vihet margarini i shrirë dhe në të qitet spinaqi për tu fërguar pak. Ndaras duhet të fërgohet mirë qepa, të cilës […]

Continue Reading
Oriz me kungull te verdhe

Oriz me kungull te verdhe

Perberesit: -200 g oriz -1 qepe -300g kungull te verdhe -100 ml vere te bardhe -majdanoz, kripe Proçedimi Ne nje tenxhere vini per te zier kungullin qe keni prere ne kube. Kur te kete mbaruar se zieri (kontrollojeni me pirun) vendosni kungullin ne nje pjate dhe ujin qe keni zier kungullin perdoreni per orizin. Ne […]

Continue Reading
Rizoto me sallam sakson

Rizoto me sallam sakson

Perberesit: – 4 luge vaj ulliri – 1 qepe e vogel e grire holle – 500 gr sallam sakson per te prere ne feta – 200 gr oriz me kokerr te rrumbullaket – 400 ml leng mishi – 250 gr bizele – 500 gr domate te grira – 30 gr ullinj te zinj – 1 […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins