Tag Archives: patate
Patate me pule dhe leng portakalli

Patate me pule dhe leng portakalli

Perberesit: -1 pule -1 kg patate -1 gote me leng portokalli -gjysem gote vaji -piper Pergatitja: vendosim pulen qe te zjeje.Presim patatet ne forme kubiku.Shtrydhim 2 ose 3 portokalle(ne shtrydhese).Heqim pulen nga zjerja.hapim vend tek patatet per te vendosur pulen qe te piqet bashke me patatet.Kur mbaron pjekja.Ju keshilloj qe ti lini pak patatet te […]

Continue Reading
Mish viçi me kunguj dhe patate

Mish viçi me kunguj dhe patate

Përbërësit: *½ kg mish viçi, *5 kunguj, *4 patate mesatare, *lëng i një limoni, pak miell, krip, piper, vaj Presim mishin e viçit në copa të vogla. Lajmë kungujt dhe i presim në copa të mëdha. Qërojmë dhe lajmë patatet dhe i presim në copa të mëdha. Përziejmë miellin me kripën dhe piperin dhe lyejmë […]

Continue Reading
Supë krem patate

Supë krem patate

Përbërësit: – 1.5 lit. ujë – 3 patate – 5 thelpinj hudhër – 2 kocka të supës (koncentrat pule ose vici) , majdanoz,veget,piper i zi,senf (mustard) dhe 2 lugë kos. Pregatitja: Patatet grihen në rende nga ana më e imët dhe hidhen në ujë të nxeht,pastaj i shtohen hudhrat e copëtuara dhe kockat e supës,pas […]

Continue Reading
carrotsoup

Supe me karrota dhe patate

Perbersit: -20 g gjalpe – 1 qepe -3 karrota -2 patate -1 l brodo -150 ml krem qumeshti i tharte ose 150 ml kos -2 luge koprre te grire Proçedimi Pastroni dhe qeroni perimet. I prisni ne kube dhe i skuqni per 5 minutane nje tigan ku me pare keni shkrire gjalpin.Shtoni brodon dhe lereni […]

Continue Reading
Sup me qofte patatesh

Supe me qofte patatesh

Perbersit: 4 patate te prera ne kubik e te ziera 1 spec jeshil i grire imet ,imet pak xhenxhefill e grire nga nje copez djathe kackavall per cdo qofte ose pakes gjize (sipas deshires kjo ) 1 veze vaj,krip,piper PER SUPEN 1 qepe e madhe ne copa 3domate te coptuara gjethe dafine 1 lug supe […]

Continue Reading
Salcë për qofte ose patate

Salcë për qofte ose patate

Përbërësit: – 4-5 lugë vaj – 3-4 kokrra domate – 1 lugë gjelle me salcë – 3-4 thelpinj hudhra – 2 lugë gjelle me uthull – 2 filxhanë çaji me ujë, – kripë, piper, majdanoz. Kaurdisini qepët e prera hollë në një tigan me yndyrë. Kur qepa të ketë marrë një ngjyrë si të kuqërremtë, […]

Continue Reading
Sallatë me patate

Sallatë me patate

Përbërësit: 3 patate të mëdha, 1 qepë e prerë hollë, 7 kastravecë të vegjël turshi, 1 lugë e vogël rigon, 4 lugë gjelle majonezë, 1 lugë gjelle mustardë, vaj ulliri, uthull, kripë, piper. Patatet pasi t’i kemi pastruar mirë, i ziejmë, i qërojmë dhe i presim në kubikë të vegjël. Në një tas vendosim patatet, […]

Continue Reading
Qofte me patate dhe susam

Qofte me patate dhe susam

Përgatitja për 2 persona: * 8 patate mesatare * 200 gr djathë kaçkavall * 1 lugë miell * një e verdhë veze * susam i mjaftueshëm për t’i lyer sipër tërë qoftet * majdanoz, kopër * kripë, piper i zi, vaj për skuqje Përgatitja: Se pari zini patatet dhe shtypini si për pure. Nga ana […]

Continue Reading
Patate të skuqura me salcë djathi dhe vezë

Patate të skuqura me salcë djathi dhe vezë

Përbërësit për 4 persona: 600 gr. patate , 200 gr. djathë kaçkavall, i butë, i grirë , 2 thelpinj hudhre të prera hollë , 100 ml. verë e bardhë , 200 ml. krem qumështi , 2 të kuqe vezësh , 2 lugë gjelle majdanoz , 60 gr. gjalpë , kripë dhe piper. Përgatitja 1. Lani shumë […]

Continue Reading
Tavë me patate të reja

Tavë me patate të reja

Tava me patate të reja mund të bëhet në dy mënyra: me patate të mëdha (mënyra e parë) dhe me patate të vogla (mënyra e dytë). Patatet e reja shpeshherë janë të përziera me kokrra të mëdha e të vogla. Të mëdhatë qërohen dhe pastaj kalojnë në përpunim të nxehtë, ndërsa të voglat lahen, zihen, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins