Kompost thane

Per 1 lt komposto une perdora:

1/2 kg thana

10 kokrra luleshtrydhe (per ti shtuar aromen)

250 gr sheqer

5 gota uji

Përgaditja :

Hiqini berthamat e thanave dhe shpelajini mire.Shpelajini dhe luleshtydhet dhe vijini te dyja llojet e frutave te plota dhe pa i prere ne 1 tenxhere te thelle.Shtoni sheqerin dhe lijini ca ashtu ne zjarr ne ulet sa te leshojne lengun e vet,pastaj shtoni dhe ujin dhe lijini te zihen ne zjarr te ulet.Komposton mund ta sherbeni te ftohte.Sipas deshires mund ti shtoni me shume sheqer,mua me mjaftonte kaq.

Ju befte mire!

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.