Milkshake me shalqi

Përbërësit: 1 fetë shalqi e prerë në copa të vogla, pa fara, 2 topa akullore vanilja, 1 lugë me shurup karameleje, 2 copa akull

Vendosim në shejker të gjithë përbërësit dhe i rrahim fort. Masën e krijuar e hedhim në një gotë të madh dhe milkshake është gati.

Në qoftë se nuk ju pëlqen shija e vaniljes apo karameles, mund të përdorni shije të tjera, që të shkojnë me shalqirin.

Ju bëftë mirë!

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.