Salep

Përbërësit:

-Sheqer,

-qumësht pluhur,

-salep pluhur,

-niseshte, talçin,

-aromë salepi, guargam, vanilje.

Përgatitja:

Një gotë me ujë dhe qumësht të nxehtë rreth 40°C, hidhet salepi dhe përzihet. Lihet në zierje deri sa të ziejë mirë. Sheqeri sipas dëshirës.

Be Sociable, Share!

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.