Archive | Bread RSS feed for this section
333

Krelan e kallamojt

Continue Reading
333

Krelan Kallamoçe

Continue Reading
Petulla të mbushura me reçel

Petulla të mbushura me reçel

ingredients Half cup granulated sugar Half teaspoon cinnamon 4 cups of cherry jam 5 teaspoon baking soda 4 cups flour 3 eggs 3 cups milk 5 teaspoon of melted butter Vanilla and salt Preparation Mix them in a bowl of powdered sugar and cinnamon . Pour the flour , soda bread and a little salt […]

Continue Reading
Kifle të shpejta me djathë

Kifle të shpejta me djathë

ingredients: flour 2 egg whites 100g butter 1 cup yogurt 1 baking powder cheese salt Preparation: In a container of yogurt mix with the egg whites , baking powder and salt . Once we are well mixed begin to add the flour and softened butter . Add flour until it forms a dough that is […]

Continue Reading
Pogaçe me suxhuk

Pogaçe me suxhuk, do j’u shkrihet në gojë (Video)

Continue Reading
Petulla të shpejta

Petulla të shpejta

For a delicious dinner , try this simple recipe and easy for you , or take you for so long . ingredients: 250 g flour ½ powder paste, pecive less salt A spoonful of sugar 2 s A vanilla sugar 300 ml yogurt For frying : oil Quartz powder sugar Deal yoghurt and eggs are […]

Continue Reading
Receta e gjyshës kuleçë të vegjël, të butë dhe shumë të shijshëm

Receta e gjyshës: kuleçë të vegjël, të butë dhe shumë të shijshëm

Each piece of carrot soft this will return you to your childhood … Preparation time: 45 minutes The amount of preparation: 18 persons Difficulty in preparation: moderately difficult Ingredients: One tablespoon of milk powder 6 tablespoons oil + oil for frying A spoonful of dry yeast (7 gr.) 1-2 teaspoon sugar ½ teaspoon salt 350 […]

Continue Reading
Buknore

Buknore

Përbërësit: -1kg miell -0.5 L kos, hirrë ose ujë (të gazuar) -1 vezë -3 lugë të qajit sodë bikarbonë -1 lugë e gjellës kripë Përgatitja: Kosit i shtohet sodë,kripë, një vezë dhe miell. Brumin e formuar nga këta përbërës e ngjeshim shumë, gjerë sa të fitojmë brum të fortë homogjen. Para se ta fusim në […]

Continue Reading
Pogaqe me mish te thare

Pogaqe me mish te thare

300gr miell 2 vezë 120gr gjalp I zbutur ¼ lugë sodë bikarboni ¼ lugë caji kripë 200gr djath 100gr mish të thar Vendosim miellin në enë, shtojme të gjithë përbërsit tjerë duke e gatuar brumin për 5min. Brumin e ndajmë në dy pjesë, të parën shtriejmë e mbulojmë me djath dhe mish të tharë, duke […]

Continue Reading
Pogaca me djathe

Pogaca me djathe

Perberesit: * 250 ml qumesht i vaket * 1 luge caji maja * 125 gr gjalp ose margarin * 1/2 gote uji vaj * 1/2 gote uji kos * 1 e verdhe veze * 2 te bardha veze * 1.5 luge caji kripe * sa te marre miell (rreth 750gr) Mbushja: * 250 gr djath […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins