Archive | Pie RSS feed for this section
Pite fshati

Pite fshati

Përbërësit: 3 doreza presh, 3 gota miell misri, 1/2kg gjizë, 3 vezë, 1 gotë miell, 1/2 ujë me gaz, 200ml vaj, 50gr fara kungulli dhe fara luledielli 1 pako aditiv per brume, vaj, kripë dhe piper i zi. Përgatitja:  Në vajin e nxehtë ne tigan e skuqim preshin e grirë. I thyejmë vezët në enë […]

Continue Reading
pite1

Pite piramidë

Përbërësit: – 500 gr pete per pite -500 gr mish i bluar – 2 purri(presh)4 ve -200 ml vaj -Pak vegete, pak krip Përgatitja: Se pari pergaditet mbushja. Purriu grihet imet, fergohet ne vaj dhe i shtohet mishi dhe melmesat. Ne anen tjeter, veja perzihet me pak vaj dhe me kete permbajtje lyhen petet. Ne […]

Continue Reading
Pite me mollë

Pite me mollë

Përbërësit: -500 gr petë për pite – 1 kg mollë – 150 gr arra – 1 luge cimet – 100 gr sheqer dietal(I kaft) – Pak vaj Për sherbetin: – 500 ml ujë – 500 gr sheqer – 1 sheqer vanile Përgatitja: Se pari zihet sherbeti dhe lihet të ftohet. Mollët qërohen dhe grihen në […]

Continue Reading
Byrek role me mish dhe djathëra

Byrek role me mish dhe djathëra

Perbersit: -8 petë byreku të gatshme -600 gr. mish qengji -1 qepë të prerë hollë -3 lugë vaj ulliri -½ lugë rigon -2 karota të prera hollë -1 domate të prerë hollë (pa lëng dhe farëza) -1 lugë majdanoz të prerë hollë -200 gr. djathë të bardhë -1 filxhan çaji djathë kaçkavall të grirë -3 […]

Continue Reading
Mantia Dibrane

Mantia Dibrane

Përbërësit: -1 kg miell -2 gota uje te vaket -2 luge vaj -pak krype per brumin sipas deshires -600 gr mish i grire -3 koka qepe te medhaja -kryp,vaj dhe piper i zi Pregaditja Në tavolinë ose në tepsi hidhet miell, ujë i vakët, vaj, krypë dhe përzihen dhe nga brumi i formuar bëhen 30 […]

Continue Reading
Lakror me hithra

Lakror me hithra

Për 4-5 persona duhen : *miell misri 2 filxhanë çaji, *hithra 1 kg, *gjizë 2 lugë gjelle, *vezë 1 kokërr, *qumësht 2 filxhanë kafeje, *yndyrë 2 filxhanë kafeje, *kripë, nenexhik. Pergatitja: Hithrat i lajmë mirë me ujë të ftohtë, i shtypim pak duke i mbështjellë me një pecetë që të mos na djegin, i grijmë […]

Continue Reading
Byrek perimesh

Byrek perimesh

Perberesit: * 3-4 prase * 1 karrote * 1 patate * 4 luge gjelle vaj ulliri * 4 veze * 2 luge gjelle miell te mbushura * majdanoz * koper * kripe * piper i zi Pergatitja: Praset grijini holle dhe perzijini me kripe per pak minuta, hidhini ne nje ene te thelle, shtoni koperin […]

Continue Reading
Byrek me djathë dhe qepë

Byrek me djathë dhe qepë

Për 8 persona nevojiten: 1 pako petë të gatshme, 100 ml. krem qumështi, 1 filxhan çaji gjalpë, 200 gr. djathë (preferohet dy llojesh), 1 qepë e freskët, 2 presh, 6 vezë, 150 gr. djathë kaçkavall, kripë, piper i freskët. Përgatitja Vendosni qepët dhe preshtë në një enë ku keni hedhur ujë dhe kripë e i […]

Continue Reading
Byrek me spinaq (reçetë greke)

Byrek me spinaq (reçetë greke)

Përbërësit: 1 kg spinaq, 1/2 gotë çaji majdanoz i grirë, 1/2 gotë çaji kopër e grirë, 1/2 lugë çaji kripë, 50-60 ml vaj ulliri, 3 gota çaji qepë të grira, 1/4 lugë çaji piper i zi, 190- 200 g margarinë, 250 g djathë feta i thërrmuar, 12 ose 14 fije petë të parapërgatitura. 1 – […]

Continue Reading
Byrek me pulë dhe djathë

Byrek me pulë dhe djath

Nevojiten: 1/2 kg petë të gatshme e 1 pulë (1,5 kg) , 4-5 vezë , 1/2 kg qepë të thata , 1 filxhan çaji djathë kaçkavall të grirë , 1/2 filxhan çaji qumësht , 1 filxhan çaji margarinë të shkrirë e kripë e piper. Përgatitja: 1. Lani pulën dhe ziejeni në një tenxhere me ujë […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins