Archive | Pizza RSS feed for this section
pizza-per-me-ngjy-nto

Pizza për me n’gjy n’to :)

Here’s how to make ~PIZZA DIP~ Posted by BuzzFeed Food on Saturday, June 27, 2015

Continue Reading
Për ju që pëlqeni Picë me patate

Për ju që pëlqeni Picë me patate

ingredients: 4 eggs , 4 potatoes , 50 g sausage or salami , 1 green pepper , salt , black pepper , 1 tomato , minced rind cheese Preparation: Potatoes cut into small cube of make it red hot in a pan with a little oil ,, then take small sausage cut ,, 3 beat […]

Continue Reading
Picë e shpejtë

Picë e shpejtë

ingredients: 1 half cup flour , Salt 3/4 , 1 teaspoon yeast 1/2 cup water and a tablespoon of oil Preparation: Heat the oven to 450 degrees . In a large bowl , mix flour , salt and tip . Then , pour the water and oil in bowl . Once you’ve made ​​the dough […]

Continue Reading
Pica me ton

Pica me ton

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -ton Pegatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Pica Kapricoze

Pica Kapricoze

Perbersit: -8g-18gram maja birre – 180gram vaj ulliri -18gram kripe – 1kg miell -mocarela -salce -nje gote uje -proshut,kerpurdha,spec,ullijn Pergatitja Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim […]

Continue Reading
Picë me perime

Picë me perime

Përbërësit Brumi i gatshëm për picë – 1 spec i verdhë – 1 kungulleshë – 400 g domate – 2 lugë pure domatesh – 8 gjethe borziloku -2 lugë rigon -Një e katërta e një luge të vogël me kripë -Miell misri – 100 g djathë mocarela ose djathë të freskët – 3 lugë parmezan […]

Continue Reading
Pica petull

Pica petull

Përbërësit për petulla: – 3 vezë, – 1 gotë qumësht, – 1 gotë ujë, – 1 lugë kripë, – 1 lugë sheqer, – 1 lugë vaj, – 400 g miell.   Për mbushje: – 1 ajkë, – keçap, – origano, – 10 salsiçe. Përgatitja: Përzieni përbërësit dhe piqni 10 petulla, e para tyre qëroni salsiçet […]

Continue Reading
Mini pica praktike

Mini pica praktike

Perberesit: * 9 feta buke * 3 patellxhane * 3 speca te kuq * djath i bardhe * djath kackavall * majdanoz * hudher * qepe te njoma * vaj ulliri * piper i zi * kripe Pergatitja: Patellxhanet dhe specat i piqini ne zgare dhe pastaj pritini ne copeza te vogla katrore. Hidhini ne […]

Continue Reading
Pica me proshute

Pica me proshute

Perbersit *8g-18gram maja birre *180gram vaj ulliri *18gram kripe * 6kg miell *mocarela *salce *nje gote uje *proshute Pergatitja: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim dhe […]

Continue Reading
Brusketa Italiane2

Brusketa Italiane

Perberesit -feta buke te medhaja (mund te perdoren edhe feta buke te vogla) -dy domate -ullinj -kerpudha nen vaj -3 sardele nen vaj (jo peshk konserve) -rigon Gatimi Lani domatet dhe i hiqni farat dhe ujin qe kane brenda. Me pas i prisni ne copa te vogla. Prisni ne copa te vogla edhe ullinjte, sardelet, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins