Archive | Beef RSS feed for this section
333

Sugjuk restorani i përgaditur në shtëpi

Continue Reading
333

Tavë Berati me spinaq

Continue Reading
Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

First, to clarify what is the flesh of chopped or cut into small pieces, which can be for goulash or gjuveç. Preparing beef recipe yesterday, I realized that there are some important tips for cooking meat that we can apply in other favorite foods. But with a little knowledge about preparation, you will not have […]

Continue Reading
Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

Ja si ta përgatisni mishin me shije fantastike

First, to clarify what is the flesh of chopped or cut into small pieces, which can be for goulash or gjuveç. Preparing beef recipe yesterday, I realized that there are some important tips for cooking meat that we can apply in other favorite foods. But with a little knowledge about preparation, you will not have […]

Continue Reading
qofte

Qofte

Përbërësit: -0.5 kg mish të bluar -1 qepë -2 vezë -3 lugë miell -1 lugë e mesme kripë -1 lugë e mesme biber të kuq -Biber t’zi Përgatitja: Brumin e qyfteve të përbërë nga mishi i bluar,vezët,qepa e grirë etj. e lëmë për afër 3 orë në frigorifer. Së pari i formësojmë qyftet i fusim […]

Continue Reading
Tavë me bamje

Tavë me bamje

Përbërësit: -1 kg mish viçi -1 kg bamje -2 kepë -200gr gjalpë -2 – 3 domate -2 limona -Kripë -Biber të kuq -Biber të zi Përgatitja: Mishin e presim në copëza dhe e kavërdisim me qepë, kripë, biber t’kuq dhe domate. Bamjet e pastruara i lëmë gjysmë ore në lëngë të limonit, pastaj i kullojmë, […]

Continue Reading
Mish ragu bizele

Mish ragu bizele

Continue Reading
Melçi viçi me salce

Melçi viçi me salce

Continue Reading
Invaltim meksikan

Invaltim meksikan

Continue Reading
Role mishi me tartuf

Role mishi me tartuf

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins