Archive | Chicken RSS feed for this section
Pulë e mbushur me oriz

Pulë e mbushur me oriz

ingredients: * 1 chicken about 1 ½ kg * 1 cup of tea rice ( basmati ) * 100g butter * 1 onion * 1 tablespoon mustard ( mustard ) * Salt , pepper * Vegeta , Ruzmarin fresh or dried Pula cleaned , deleted, painted on all sides with mustard . The cast salt […]

Continue Reading
File pule me spinaq

File pule me spinaq

Përbërësit: -800 gr file pule -8 lugë spinaq të zier -djath -krip dhe erëza të përziera -1 vezë -pak miell Përgatitja: Filet i premë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në copën e mishit. Në atë “xhep” vendosim pak spinaq të zier dhe të kulluar dhe pak djath. I mbyllim dhe […]

Continue Reading
corb

Çorbë me oriz

Përbërësit: -200 -300 gr mish pule -1 gotë oriz -100gr gjalpë apo 1dl vaj -1 lug gjelle kripë -2 lug miell -2-3 thelba hudër -Biber t’kuq -1 ajkë Përgatitja: Në mjë enë me 2l. ujë e zijmë mishin e pulës me kripë , mandej ia shtojmë orizin. Pasi që të zihët orizi, çorbës ia shtojmë […]

Continue Reading
Filetë pule me rizoto dhe perime

Filetë pule me rizoto dhe perime

Continue Reading
Pule Orientale

Pule Orientale

Continue Reading
Kroketa pule

Kroketa pule

-200 gr gjoks pule i rrahur -1 veze -buke e grire -miell kokosi -majdanoz i grire -kripe Pergatitja Perziheni mishin e pules me veze dhe me majdanozin e grire Formoni kroketa me duar Kaloni me pas copat e mishit ne buken e grire ose tek mielli i kokosit Futini ne pas ne furre ne 180 […]

Continue Reading
Kofshë të përziera me kaçkavall

Kofshë të përziera me kaçkavall

Përbersit: – 4 karota të mëdha – 300 gr. bizele – 2 kokë qepe – katër kofshë të zogut të pulës – 100 gr. kaçkavall – kripë, piper, vaj Pergaditja Zihen 10 minuta bizelja dhe karota e grirë me flegra dhe kullohen. Qepa prehet në flegra të holla dhe fërgohet me vaj. Hidhen kofshët, kriposen, […]

Continue Reading
Gjel deti i pjekur në furrë

Gjel deti i pjekur në furrë

Përbersit: –Gjel deti me peshë rreth 4 kg, pa të brendshmet – 125 g gjalpë në temperaturën e dhomës – 1 limon – l thelb hudhër e shtypur – 3 qepë të qëruara e të ndara përgjysmë – vaj ulliri, kripë Gatimi: – Nxeheni furrën në 180 gradë C. Thajeni gjithë gjelin e detit me […]

Continue Reading
Filato pule me kerpudha dhe proshute

Filato pule me kerpudha dhe proshute

Perberesit: * 900 gr fileto pule *500 gr kerpudha *100 gr pana *150 gr proshute *1/2 gote leng mishi * 1 luge uthull *1/2 kokerr limoni *3 luge miell * 7 luge vaj luledielli *1 gjethe dafine *1 dege rozmarine Pergatitja: Pastroni me kujdes kerpudhat. Me pas ziejini per 3 minuta ne uje te valuar […]

Continue Reading
Zogj me salcë kosi e spinaq

Zogj me salcë kosi e spinaq

Përbërësit për 6 persona: * 3 zogj pule * 2 qepë * 750 g spinaq * gjalpë * 30 g miell * 300 ml kos * kripë, piper i zi Përgatitja: 1. Pritini përgjysmë zogjtë e pastruar dhe vendosini në një tenxhere me pak gjalpë për t’u skuqur. 2. Shtoni qepën, hidhni ujë sa të […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins