Archive | Fish RSS feed for this section
Role peshku

Role peshku

Continue Reading
Sepje me bizele

Sepje me bizele

Continue Reading
Peshk levrek i gatuar ne 3 menyra

Peshk levrek i gatuar ne 3 menyra

Continue Reading
Sallatë me midhje

Sallatë me midhje

Përbërësit: *½ kg midhje me guaskë, *vaj ulliri, *lëng limoni, *majdanoz i grirë, *djathë i bardhë, kripë, piper   Vendosini midhjet bashkë me guaskat e tyre në një tenxhere pa hedhur ujë. Mbulojeni tenxheren me kapak dhe me të parë që fillon të nxjerrë shkumë, lëngun që ndodhet në tenxhere, ruajeni në një gotë, sepse […]

Continue Reading
Vegjetariane me peshk ton

Vegjetariane me peshk ton

Përbërësit -300gr miell -100gr ton -5kokrra veze -2karrota -salce me domate dhe perime -300gr djath pice -ullinj -200gr qumesht Pregaditja marrim miellin dhe qumeshtin e bejme brum.pasi ta leme pre 15 minuta e hapim ne forme pice.hedhim salcen me pas djthin e pices. rrahim vezet dhe ia hedhim ,me pas hedhim karrotat e grira siper […]

Continue Reading
Peshk me Pure

Peshk me Pure

Perbersit: *Peshk (sa te doni, varet nga personat) *Pure, *Qumesht, *Gjalp, *Kripe, *Djathe Kackavall (pice) Pergatitja: Skuq peshkun, pa miell, me kripe vetem. Pas shkuqjes, e qeron peshkun nga halat dhe e copton ne pjese te vogla. Ne nje tenxhere pergatit puren, me qumesht, uje, 2 luge gjalp dhe pak kripe. Pasi jane mbaruar te […]

Continue Reading
Peshk i stufuar

Peshk i stufuar

Për 1 kg peshk duhen : *Qepë 1 kokërr, *vaj 1 filxhan kafeje, *salcë 1 lugë gjelle, *1 kokërr limon ose 2 lugë gjelle uthull, *1 lugë gjelle miell, *kripë, piper. Peshku i pastruar e i prerë në copa bëhet me kripë e piper dhe vendoset në tenxhere të cekët me yndyrë të nxehtë. Sipër […]

Continue Reading
Rizoto me fruta deti

Rizoto me fruta deti

Përbërësit * oriz 3 filxhane caji * kallamare 1 pako * karkaleca 1 grusht * majdanoz 7 tufa * hudher 7-8 thelpinj * vere e bardhe 1/2 gote * uje 6 filxhane caji * vaj ulliri Udhëzime per pregaditje Presim imtesisht majdanozin dhe hudhrat dhe i kavardisim ne vajin e ullirit, shtojme kallamaret e prere […]

Continue Reading
Midhje me beshamel

Midhje me beshamel

Perberesit *2kg midhje *4 qepe te fresketa *1 tufe erezash *1 thelb hurdher *250ml vere e bardhe *40 g gjalpe *40 g miell *1 gote qumesht *2 ls ajke qumeshti *majdanoze i grire dhe piper Pergatitja Pastrohen dhe lahen mire midhjet, vendosen ne nje tenxhere bashke me qepet e grira, tufen e erezave, hurdhen e […]

Continue Reading
Kallamar të mbushura të Parosit

Kallamar të mbushura të Parosit

Përbërësit: 2 kg kallamarë të freskët, 2 presh, Një tufë selino, Një tufë qepë të njoma, Oriz të verdhë, 1 shishe të vogël (150 ml) uzo, 250 gr vaj ulliri, kopër, kripë dhe piper të zi të bluar. Përgatitja: 1. Pastroni dhe lani mire kallamarët. Kokën dhe mustaqet e tyre prijini në copa të vogla. […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins