Archive | Misc RSS feed for this section
333

Pasul në tavë

Continue Reading
333

Tavë Prizreni

Continue Reading
Keni mbushur ndonjëherë patate në këtë mënyre

Keni mbushur ndonjëherë patate në këtë mënyrë?

A very tasty recipe packed potatoes . The ingredients of this recipe : Scalloped potatoes butter Salt and ground black pepper Cheese grated cheese Preparation: To choose what you want stuffing , vegetables , bacon , eggs etc . Preheat oven to 250 degrees . Remove a portion of potatoes ( as in picture ) […]

Continue Reading
Sonte, për ju tortë e kripur me spinaq dhe sallam

Sonte, për ju tortë e kripur me spinaq dhe sallam

ingredients: potato 2 eggs Bread minced spinach cheese grated parmesan nutmeg sausage butter Salt, pepper Olive oil Preparation: Boil potatoes and press firmly . The mix well with eggs and grated parmesan cheese . Fix their taste with nutmeg , salt, pepper and a little olive oil . We spend the spinach in a pan […]

Continue Reading
Pjata e ngrohtë e dimrit

Pjata e ngrohtë e dimrit

How to change the taste of the beans or thierrzat winter , we can try the dish with chick peas . In this case , the use of green cabbage , also gives her some fresh nuances . soup leases Ingredients: 150 g chickpeas 250 gr pazi KONSERVE 1 carrot 1 onion Half essentially vegetable […]

Continue Reading
Bukë e pjekur me vezë dhe proshutë

Bukë e pjekur me vezë dhe proshutë

Try this recipe in the morning or evening , to enjoy the maximum order breakfast and dinner or different than usual. French bread at 1 , 5 eggs , 1/3 cup shmand , 4 pieces of bacon , four pieces of cheese – cheese , 2 green onions into thin slices . In a medium […]

Continue Reading
Pire me perime

Pire me perime

Përbërësit: Për perimet: • l presh i larë mirë dhe i prerë horizontalisht në copa • 2 qepë të mesme, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3 (500 g) patate, të qëruara dhe të prera në copa të vogla • 3-4 (300g) karota, të qëruara dhe të prera në copa lë […]

Continue Reading
Oriz dhe brokoli në furrë

Oriz dhe brokoli në furrë

Përbërësit për 4 persona: – Oriz 250 g – Brokoli 600 g – Qepë të kuqe 1 – Vezë 1 – Vaj ulliri 2 lugë gjelle – Djathë kaçkavall i grirë – Borzilok i freskët – Kripë dhe piper i bardhë Përgatitja: Lani brokolin dhe ndajeni në pjesë më të vogla. Hidheni në një tenxhere […]

Continue Reading
Çorbë me patate

Çorbë me patate

Përbërësit: -1 kg patate -1 – 2 qepë -1 – 2 speca -2 karrota -1 – 2 domate -Kripë -Biber t’kuq -Biber t’zi -Vaj Përgatitja: Qepën e grijmë dhe e kaurdisim me spec, karrota, kripë dhe biber te kuq, pastaj ia shtojmë patatet e prera në formë kubi. Ashtu së bashku i kaurdisim për disa […]

Continue Reading
Sarma me lakra turshi

Sarma me lakra turshi

Përbërësit: -1 kokë lakre turshi -1 kg mish të bluar -2 qepë -1 gotë oriz -150 gr tlyn ose vaj -1 lugë gjelle kripë -Biber t’kuq (1 lug gjelleje) -Biber t’zi (1 lugë qaji) Përgaditja: Mishin e bluar e kavërdisim me qepë dhe ua shtojmë orizin, kripën, biberin e zi dhe biberin e kuq sipas […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins