Archive | Sauces RSS feed for this section
Salca për të pjekura

Salca për të pjekura

Përbërësit: * 4 qepë të kuqe * 40 g gjalpë * 1 gotë verë të bardhë * 20 g miell * 6 lugë supe lëng të pjekurash * kripë, piper i zi *1 lugë supe lëng limoni Përgatitja: Kjo salcë përgatitet me yndyrën e të pjekurave (vajin, ose lëngun e të pjekurave), me të cilat […]

Continue Reading
Salcë piperi

Salcë piperi

Nevoiten: 1 lugë gjalpë, një gjysmë filxhani me salcë të errët të gatshme , disa degë majdanozi, pak rozmarinë, pak dafinë, 4 lugë uthull , disa kokrra piperi të zi, 1-2 lugë gjalpi të freskët, pak spec të kuq, kripë, 1 qepë, 1 karotë. Përgatitja: Kuzhinat zakonisht përdorin për gatim salcën e errët bazë, ndërsa […]

Continue Reading
Kunguj me salce Shege

Kunguj me salce Shege

Perberesit: Tre kunguj Pak mish viçi i prepë në copa të vogla Vaj ulliri Për salcën: Lëng SHEGE (Shegën shtrydheni) Pak verë e kuqe Pana Djath i thërrmuar. Kungujt e prepë dhe mishi i viçit vihen në tigan dhe skuqen. Kur ti vini për skuqja, kontrolloni nëse keni hap aspiratorin apo penxheret. Ndërkohë që skuqen […]

Continue Reading
Salcë për qofte ose patate

Salcë për qofte ose patate

Përbërësit: – 4-5 lugë vaj – 3-4 kokrra domate – 1 lugë gjelle me salcë – 3-4 thelpinj hudhra – 2 lugë gjelle me uthull – 2 filxhanë çaji me ujë, – kripë, piper, majdanoz. Kaurdisini qepët e prera hollë në një tigan me yndyrë. Kur qepa të ketë marrë një ngjyrë si të kuqërremtë, […]

Continue Reading
Salsa bolonjeze

Salce bolonjeze

Perbersit: – mish te grire 200gr – salse domate 230gr – vere te kuqe 60gr – qepe te grire 30gr – vaj ulliri 15gr – karrota te grire 20gr – gjethe dafine n° 2 – krip dhe piper Përgatitja: Ne nje tenxhere (ose tave e madhe), zverdhni qepen, karrotat per mak minuta. Shtoni mishin e […]

Continue Reading
Salcë domatesh me speca

Salcë domatesh me speca

Përbërësit – 725 ml vaj farërash -75 gr miell -7 qepë të vogla – 4 speca djegës – 2 speca të gjelbër – 800 gr domate të pjekura – 250 ml qumësht – hudhër, kripë, piper Përgatitja Në një tenxhere të madhe ngrohni vajin me zjarr mesatar. Hidhni pak nga pak miellin dhe vazhdoni ta […]

Continue Reading
Salce Pesto

Salce Pesto

Përbërsit: -2 filxhane caji borzilok (bazilikum) -2 filxhane caji vaj ulliri -2 domate -120gr fara pishe -kripe -piper -sipas deshires: 1 peperoncini (spec i vogel djeges) Futini domatet e pastruara si me siper, borzilokun, farat e pishave dhe vajin e ullirit ne nje te thelle dhe shtypini me nje mixer derisa te behet nje mase […]

Continue Reading
Ragu bolonjeze me mish

Ragu bolonjeze me mish

Perberesit: – 50 gr proshute ne copa te vogla – 1 qepe mesatare – 1 kercell selino – 1 karrote e vogel – 50 gr gjalp – 250 gr mish vici i grire – 60 gr mish derri i grire – 60 gr salcice e qeruar dhe e coptuar – 1 karafil – pak kanelle […]

Continue Reading
Salca jeshile

Salca jeshile

Përbersit: -1 fetë bukë italiane -uthull e kuqe -një tuf majdanozz I freskët -2 thelpinj hudhër -1 vezë e zierë mirë -1 filxhan I madh vaj ulliri -kripë dhe piper për shije Zhyteni bukën në uthull për rreth 20 minuta. Grini majdanozin dhe hudhrën sëbashku derisa ti keni grirë hollë fare. Në përzjerjen me majdanoz […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins