Archive | Traditional RSS feed for this section
ballakume

Si te gatuajme “Ballakume Elbasani per Diten e Veres”

Ballakumet jane nje embelsire tipike elbasanase te cilat tradicionalisht jane gatuar ne festen e 14 Marsit qe te gjithe ne njohim si “Dita e Veres”. Gatimi i kesaj embelsire kerkon pak teknike dhe vemendje disi te vecante, por nqs jeni te kujdesshem ne pergatitjen e tyre, atehere asgje nuk eshte e pamundur dhe rezultati do […]

Continue Reading
Pogaca me djathe

Pogaca me djathe

Perberesit: * 250 ml qumesht i vaket * 1 luge caji maja * 125 gr gjalp ose margarin * 1/2 gote uji vaj * 1/2 gote uji kos * 1 e verdhe veze * 2 te bardha veze * 1.5 luge caji kripe * sa te marre miell (rreth 750gr) Mbushja: * 250 gr djath […]

Continue Reading
Gurabije

Gurabije

Përbërësit  1 filxhan shqer  1 filxhan kos  1 filxhan vaj  1 veze  1 pako sheqer vanile (sipas dëshires)  5 filxhana miell  1 pako aditiv per brume (pecivë) Udhëzime per pregaditje Ne nje ene hedhim te gjithe perberesit dhe i perziejme.pasi te momogjenizohen (perzihen mire)bejme topa te vogla brumi.E lyejme siperfaqen e tavës(tepsisë)me vaj qe te […]

Continue Reading
(Palepetat )Pallaqinka

(Palepetat) Pallaqinka

Perberesit: – 5 veze, – gjysme litre qumesht (ne mungese te qumeshtit vetem uje), – pak kripe, – 1 sheqer vanileje, – 1 filxhan kafeje vaj, – 400 gram miell. Menyra e gatimit: Se pari tunden vezet pastaj shtohen: qumeshti, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden te gjitha. Tigani per palepete, pasi ngrohet […]

Continue Reading
Simite me susam

Simite me susam

Per disa simite me susam ju duhen: 1 kg miell 1 luge gjelle maja buke 3 gota me uje 1 luge gjelle kripe 3 luge gjelle musht(pekmez) 1 gote uje susam Përgaditja : Shkrijeni majane ne nje gote me uje te vaket.Prisni per 2-3 ore sa te fryhet.Ndersa goten tjeter te ujit perzijeni me 2 […]

Continue Reading
Speca të mbushur

Speca të mbushur

Përbërësit: 1 kg mish i bluar, 100 gr oriz, 2 qepë, 200 gr gjalpë, 1lugë ajkë, 1vezë, majdanoz, kopër, specall, kripë, piper, vegetë, speca për mbushje. Përgatitja: Lahen dhe pastrohen specat nga bishtat dhe farat. Orizi zihet në ujë të njelmët 10 minuta, shpërlahet me ujë të ftohtë dhe kullohet mirë. Në yndyrë të nxehtë […]

Continue Reading
Ashure

Ashure

Përbërësit: 1 gotë grurë i bardhë për ashure, 1 gotë sheqer, pak kripë, 2-3 lugë gjellë niseshte, 1 lugë gjellë kanelle, 50 gr rrush i thate, 1 filxhan çaji me reçel fiku, 100 gr arra te grira, 4-5 karafila. Përgatitja: 1) Marrim një tenxhere dhe hedhim grurin mbasi e kemi lare. Shtojmë 2.5 kg ujë, […]

Continue Reading
Bakllava e shpejtë

Bakllava e shpejtë

Përbërësit: 2 vezë të plota e 3 të verdha vezësh, 1 gotë vaj e 1 qumësht, afro 600 gr miell të situr dhe të përzier me1 pluhur paste, 700 gr niseshte, 1/2 kg arra të grimcuara ose të bluara, 1/2 kg gjalpë. Sherbeti: 2 kg sheqer, 1 lit ujë, lëngu i ½ limonit, 1 sheqer […]

Continue Reading
Revani

Revani

Përbërësit: 10 vezë të freskëta fshati , 10 lugë sheqer , 10 lugë miell. Sherbeti pasi të fillojë të vlojë, vazhdon zierjen edhe pesë min. në zjarr të ulët. 1 kg sheqer , 5 gota ujë, 1 qeskë sheqer vanilje , 4 rrathë të hollë limoni. Përgatitja: Tunden vezët me sheqer gjersa të krijohet një […]

Continue Reading
Sultjash

Sultjash

Për 4-5 persona nevojiten: • 1 litër qumësht, • sheqer sipas dëshirës, • 2 filxhanë oriz, • vanilje ose kanellë. Përgaditja: Një litër qumësht vihet në tenxhere. Kur të fillojë të vlojë, në të qiten 2 filxhanë oriz i larë nëntë herë. Së pari, orizi zihet në qumësht nja 10 minuta në zjarr të fortë, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins