Tag Archives: ananas
Kek me miell misri dhe ananas

Kek me miell misri dhe ananas

Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 40 minuta Për 8 përsona nevojiten: ¼ filxhani gjalpë, ½ filxhani sheqer, ananas i copëtuar. Keku: 150 gram miell misri i përgatitur, 1 lugë çaji arra të bluara, ¼ filxhan qumësht, 1 vezë e rrahur, ½ filxhan gjalpë ose margarinë e shkrirë, ½ filxhan krem, sipas dëshirës. […]

Continue Reading
Torte ananasi

Torte ananasi

Perberesit: -200g miell -100g sheqer -100g arra -100 g gjalpe -3 veze -2 luge sode buke -dhe sipas deshires 4-5 feta ananasi Ne fillim rihen vezet me sheqerin ,derisa formohet nje tip kremi me pas shtohet mielli gjalpi i shkrire ..trazohen te gjitha bashke derisa te perzihen mire shtohen dhe arrat dhe soda e bukes. […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins