Tag Archives: bamje
Mish me bamje

Mish me bamje

Për 4-5 persona duhen: – 500 gr mish – 1,5 kg bamje – 2 filxhanë kafeje vaj – 2 kokrra qepë – 4-5 kokrra domate – kripë, piper i zi, uthull 2-3 lugë gjelle, majdanoz. Përgatitja: Bamjet pastrohen duke u prerë bishtin në formë konike, spërkaten me uthull e kripë dhe lihen për disa kohë […]

Continue Reading
Bamje me domate

Bamje me domate

Përbërësit: 600 gr bamje të qëruara, 2 qep të mëdha të prera thela, 1 hudhër, 3 domate të mëdha, të bëra në rende, 2 domate të mëdha të prera thela, 1 lidhje majdanozi të prerë, 1 filxhan me uthull, 1 filxhan me vaj dhe 1 filxhan me ujë, 1 lugë e vogël me krip, ½ […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins