Tag Archives: banane
Luleshtrydhe me banane

Luleshtrydhe me banane

Përbërësit për 6 veta : 1 kuti me 250 gram luleshtrydhe të prera në copa dhe të lara 2 banana të pjekura shumë, të grira 750ml( 3 filxhanë) qumësht 260 gr( 1 filaxhan) kos me shije vanilje Përgaditja : 1.Vendosni gjysmat e luleshtrydheve , bananeve, qumështit dhe kosit në një mikser dhe  përzjejini derisa të […]

Continue Reading
Kek me hurma dhe banane

Kek me hurma dhe banane

Përbërësit për 8-10 persona: 250 gr. hurma pa bërthamë , lëkurë dhe lëng nga 1 limon , 2 banane të pjekura , 200 gr. gjalpë i butë , 180 gr. sheqer , 3 vezë , 230 gr. miell për kek , 1/2 luge kafeje bakin , feta molle (të cilat do të sheqerosen me 3 lugë […]

Continue Reading
Puding me banane

Puding me banane

Për 4 racione nevoiten: 6 feta buke me miell të pasitur, 40 g gjalpë , 2 banane të vogla të prera në feta , 40 g sheqer , 3 kokrra vezë , 400 ml qumësht , kanellë. Përgatitja: Ngrohni furrën deri në 180 gradë C. Hiquani koret fetave të bukës, lyejini me pak gjalpë dhe […]

Continue Reading
Torte me banane

Torte me banane

Perberesit: Petet e brumit: 6 veze 6 luge sheqer 200 gram sheqer pluhur 6 luge miell 250 gram margarine 1 kanelle 1 filxhan vaj 2 luge kakao Kremi per lyerje: 1/2 liter qumesht 2 puding vanile 6 luge sheqer, i zieni dhe i lini te ftohen 1 cokollate per zierje Pergatitja: Perberjet per peten e […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins