Tag Archives: bizele
Kroket me bizele

Kroket me bizele

Për një person duhen: 150 gr mish i grirë, ¼ e kokrrës së vezës, për mishin – 1 kokërr qepë, 2 lugë gjelle me ujë, kripë, piper, majdanoz, një domate dhe pak miell për pudrosje. Për mbushje duhen: 2 lugë gjelle me bizele të ziera, gjysma e kokrrës së vezës, gjysmë luge gjelle me djathë […]

Continue Reading
Domate me bizele

Domate me bizele

Përbersit; -tetë domate mesatare – 3 lugë margarinë – 1 qepë të grirë – 200 gr bizele të ziera – 1 lugë majdanoz të grirë – 1 të verdhë veze – 150 gr djathë kaçkavall – kripë * piper Përgatitja: 1. Lani mirë domatet, prisni një fetë të hollë nga sipër në formë kapaku dhe […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins