Tag Archives: brokolli
Sallatë me ton e brokoli

Sallatë me ton e brokoli

Nevojiten: Sallatë e gjelbër, ton-konservë, kokrra misri të ziera, kaçkavall i prerë në katrorë të vegjël, lulelakër e gjelbër (brokoli), domate, kripë, uthull molle, vaj ulliri. Përgatitja: Brokoli vlohet 5 minuta. Toni grimcohet. Mbi fletë sallate të vendosura në pjatë, radhiten domatet e prera në rrathë. Toni, misri dhe kaçkavalli përzihen dhe derdhen në mes […]

Continue Reading
Sallate Brokoli

Sallate Brokoli

Perbersit: *130 g brokoli te fresketa *85 g djathe cheddar(ceder) i grire *24 g rripa proshute te skuqura *40 g qepe e prere *45 ml majoneze *30 ml uthel e bardhe *10 g sheqer Perbersit: Ne nej tas kombinojme brokolit, djathin, proshuten dhe qepen. Ne nje tas tjeter perziejme majonezen, uthellen dhe shqerin dhe me […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins