Tag Archives: kunguj
Kunguj me ton

Kunguj me ton

Përbërësit: -100 gr Ton -20 gr perime -2 feta djath të bardhë -erëza (borzilok, kopër, majdanoz) -qepë “Shallots” -Një vezë -pak miell -pak thërrime buke Pergatitja Toni përzihet me perime (nga kavanozi), qepë të prerë imtësisht dhe pak djath i thërrmuar. Përzihet me thërrimet e bukës. Punohet pak me dorë që të marri të paktën […]

Continue Reading
Qofte me kungull ne furre

Qofte me kungull ne furre

Perbersit: 1-kungull 1kg. 1-filxhan çaji me niseshte. 500 gr-mish tul i grire. 1-qepé e grire 1-veze e fresket.(mundesisht pule) 1-luge kafeje me miell. 1-luge gjelle me salce. -vaj ulliri.(me çfar luge te doni.) -gjalp,59 gr. -djath te grire -majdanos i grire. -kripe.e griré -piper…. -edhe nje gjethe o flete dafine. Si pije mund te perdoret […]

Continue Reading
Fileto pule me gjizë dhe kungulleshka

Fileto pule me gjizë dhe kungulleshka

Përbersit: * 4 fileta gjoksi pule * 150 gr. gjizë të freskë * 4 kungulleshka * 2 të bardha veze * 4 lugë supe erëza të freskëta të përziera (majdanoz, kopër, borzilok, dhiozmë, rozmarinë) * 2 lugë supe vaj ulliri * kripë, piper Përgatitja 1. I shtypim filetat me petës që të hapen e të […]

Continue Reading
Lepur me kunguj

Lepur me kunguj

Perberesit: – 1 lepur i prere ne 6 copa – 150 gr proshute ne kubeza – 6 kunguj te prere ne rripa – 3 qepe te prera ne katersh – 1 luge gjalpe – 3 luge vaj ulliri – 6 thelpinj hurdha – 2 gjethe dafine – kripe piper Pergatitja: Nxehni gjalpin dhe vajin e […]

Continue Reading
Mish viçi me kunguj dhe patate

Mish viçi me kunguj dhe patate

Përbërësit: *½ kg mish viçi, *5 kunguj, *4 patate mesatare, *lëng i një limoni, pak miell, krip, piper, vaj Presim mishin e viçit në copa të vogla. Lajmë kungujt dhe i presim në copa të mëdha. Qërojmë dhe lajmë patatet dhe i presim në copa të mëdha. Përziejmë miellin me kripën dhe piperin dhe lyejmë […]

Continue Reading
Qofte me kunguj të njomë

Qofte me kunguj të njomë

Përbërësit: 1 kg kunguj, 2 vezë, 1 qepë të grirë, 3-4 thelpinj hurdha, 1 gotë ujë, djathë kaçkavall të grirë një lugë gjelle, nenexhik i thatë, 2 lugë të vogla kafeje me piper të zi dhe me piper te kuq dhe 4-5 lugë gjelle me miell dhe krip. Përgatitja: I marim kungujt mbasi i kemi […]

Continue Reading
Ishuj kungulleshkash dhe patllixhanesh me domate

Ishuj kungulleshkash dhe patllixhanesh me domate

Perberesit: Per 4 veta (me oreks mesatar:) 5-6 patllixhana 5-6 kunguj 8 domate te pjekura 1/2 tufe majdanoz 2-3 qepe te njoma ose 2 qepe te thata pak piper i zi pakez vaj ulliri per skuqjen e domateve 1luge çaji uthull rigoni Procedura: Domatet pritini ne copa te vogla dhe lijini te kavurdisen ne tigan […]

Continue Reading
Kala Dibronçe me patëllxhana dhe kunguj

Kala Dibronçe me patëllxhana dhe kunguj

Përbërsit: -2 patëllxhanë -1 kungull -Djath Danez -Arra të qëruara -1 kg Domate -një qepë të ndarë me fletat -Erëza Patëllxhanët dhe kungujt priten vertikalisht që të bëhen rrathë rrathë, lihen në kullesë për gjysëm ore dhe vihen për tu skuqur në një tigan me vaj për 5 minuta. Mund ti vini dhe në furrë […]

Continue Reading
Oriz me kungull te verdhe

Oriz me kungull te verdhe

Perberesit: -200 g oriz -1 qepe -300g kungull te verdhe -100 ml vere te bardhe -majdanoz, kripe Proçedimi Ne nje tenxhere vini per te zier kungullin qe keni prere ne kube. Kur te kete mbaruar se zieri (kontrollojeni me pirun) vendosni kungullin ne nje pjate dhe ujin qe keni zier kungullin perdoreni per orizin. Ne […]

Continue Reading
Rizoto me karkaleca dhe kunguj

Rizoto me karkaleca dhe kunguj

Të përgatiturit e rizotos në shtëpi kërkon një teknikë të vecantë gatimi që është karakteristike në Italinë e Veriut dhe përdoret për të gjitha tipet e rizotove që ju dëshironi të gatuani. Megjithëse zgjedhjet e erzave janë të pafundme, duhet të filloni nga një bazë gjithmonë. Dy përbërësit kryesorë janë orizi dhe lëngu (mish ose […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins