Tag Archives: lakra
Bibe e pjekur me lakra

Bibe e pjekur me lakra

Përbërsit: -1 bibë, -2 dcl yndyrë, – 30 g kripë, -ujë sipas nevojës, – lakra dhe speca të djegës. Përgatitja: Biba lahet, pastrohet dhe kripet mirë nga të gjitha anët. Qitet në tepsi me yndyrë dhe futet në furrë të nxehtë. Në ndërkohë, derisa të piqet biba, mirren lakra të tharta, të cilat priten imët. […]

Continue Reading
Patate dhe lakra

Patate dhe lakra

Perberesit: 3 patate te medha 1 laker mesatare 2 luge vaj ulliri  1 qepe e vogel e grire holle   60 gr proshute ne copa   1 thelpi hurdher e grire 1 luge spec djeges kripe piper Pergatitja: Zieni patatet e qeruara ne uje me kripe dhe shtypini si pure. Pastaj zieni lakren gjithmone ne […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins