Tag Archives: lulelaker
Lulelakër pikante me domate

Lulelakër pikante me domate

Përbërësit: 1 kokë lulelakër, e ndarë në copëza , 4 domate të qëruara , 1 thelb hudhër , 1 spec i djegës, i tharë , Pak rigon , 1 lugë gjelle majdanoz i grirë , Kripë e vaj ulliri. Përgaditje: Shkërmoqni specin e kuq djegës dhe hidheni në tigan bashkë me hudhrën e ndarë në […]

Continue Reading
Tavë më patate e lulelakër

Tavë më patate e lulelakër

Perberesit: – 1,5 kg patate – 1 lulelakër (1,2kg) – 40 gr miell – 40 gr butër – 750 ml ujë-qumësht – kripë, piper i zi, arrëmyshk – 200 gr kaçkavall i grirë. Lulelakra lahet, ndahet në copa dhe në 500 ml ujë të valë e me kripë, qitet të zihet 12 minuta. Pas zierjes, […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins