Tag Archives: makarona furre
Makarona furre me salcice

Makarona me fruta deti

Përgaditja për 4 persona: 1kg. midhje dhe karkaleca deti 500 ml. verë e bardhë , 500 gr. domate të vogla , 1 pako makarona , 120 ml. vaj ulliri , 5 thelpinj hudhre, të prera në feta të holla , 1 spec djegës kripë , piper i freskët. Përgatitja 1. Pastroni nga jashtë midhjet me […]

Continue Reading
Makarona tubë në furrë

Makarona tubë në furrë

Përbërja: 450 gr makarona tuba, 3 lugë vaj ulliri dhe 3 lugë vaj vegjetal, 2 gjokse pule, 1 qepe, 3 feta proshutë, 1 karotë, 2 kunguj, 450 ml domate, 200 ml panë kuzhine, kripë dhe pipër. Përgatitja: 2 gjokset pulës i presim në kubik dhe i skuqim me 3 lugë vaj ulliri. E heqim mishin […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins