Tag Archives: miell misri
Ëmbëlsirë me dardhë dhe me miell misri

Ëmbëlsirë me dardhë dhe me miell misri

Për 6 persona nevojiten: 600 g dardha , 360 g miell misri, 900 ml qumësht , gjalpë, 300 g sheqer , 1 gotë e vogël konjak ose rum , 2 kokrra lëkurë limoni , kripë. Gatimi: 1. Në një tenxhere zieni qumështin, shtojini lëkurën e limonit, gjysmën e sheqerit, dhe pak kripë. 2. Ngadalësojeni zjarrin, […]

Continue Reading
Kek me miell misri dhe ananas

Kek me miell misri dhe ananas

Koha e përgatitjes: 15 minuta Koha e gatimit: 40 minuta Për 8 përsona nevojiten: ¼ filxhani gjalpë, ½ filxhani sheqer, ananas i copëtuar. Keku: 150 gram miell misri i përgatitur, 1 lugë çaji arra të bluara, ¼ filxhan qumësht, 1 vezë e rrahur, ½ filxhan gjalpë ose margarinë e shkrirë, ½ filxhan krem, sipas dëshirës. […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins