Tag Archives: molla
Kofshë pule me mollë

Kofshë pule me mollë

Për 4 persona nevojiten: 8 kofshë pule të vogla , 200 gr. djathë kaçkavall i shkrirë , 100 gr. gjalpë , 4 mollë , Pak rrush të thatë të bardhë , 2 lugë gjelle Brandi , Lëng limoni , Kripë, piper, kanellë. Përgatitja 1. Në një enë hidhni rrushin e thatë dhe i lagni me […]

Continue Reading
Puding molle

Puding molle

Përgaditja për 6-8 përsona: 6 lugë margarinë, 12 feta buke tost, tuli bukës të jetë i bluar, 1/2 kg mollë, 23 filxhan ujë, 12 filxhan sheqer, 1 filxhan marmelatë. 1 – Fërgoni në një tigan të thellë me margarinë fetat e bukës në një zjarr mesatar deri sa ato të zverdhen. I vendosni ato mënjanë. […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins