Tag Archives: pasta
Pasta Fiore

Pasta Fiore

Përbërësit: 4 filxhanë kafeje sheqer, 4 filxhanë kafeje gjalpë, 4 kokrra vezë, miell, sodë buke, reçel (sipas dëshirës). Përgatitja: Marrim sheqerin dhe e përziejmë me gjalpin duke e rrahur fort deri sa të bëhet si shkumë. Marrim katër të kuqët e vezëve dhe i përziejmë me masën e përgatitur me parë. Shtojmë pak sodë buke […]

Continue Reading
Pastë me kajsi

Pastë me kajsi

Përbërësit: 2 vezë 1 gotë me sheqer (180-200 gram) ½ gotë vaj ½ krem 2 kana miell 500 gram kajsi Mënyra përgatitjes: Rrahim shumë mirë vezët me sheqer, pastaj shtojmë ngadalë vajin, kremin dhe në fund shtojmë miellin. Kompozicioni hidhet në një tepsi të lyer me vaj dhe miell. Vëmë kompozicionin në tavë dhe mbi […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins