Tag Archives: pasul
Fasule syzeza me lakra të egra

Fasule syzeza me lakra të egra

Për 4-6 persona nevojiten: 500 g fasule syzezë , 1 kg lakra të egra, si radhiqe .. , të lara dhe të prera trashë , 3 qepë të freskëta të prera hollë , 1 1/2 lugë gjelle pelte , domate e tretur në 1/3 filxhan ujë , 1 filxhan vaj ulliri , kripë, piper , […]

Continue Reading
Fasule

Fasule / Pasul

Perberesit: -1/2 kg fasule -1 doze salce domateje -1 qepe mesatare -3 gjethe dafine -rigon -piper i zi -kripe -vaj ulliri Fasulet lerini gjate gjithe nates ne nje ene te thelle me uje. Diten tjeter, para se t’i gatuani, derdheni ujin, shplajini fasulet mire dhe hidhini ne nje tenxhere me presion me uje, aq sa […]

Continue Reading
Fasule pllaqi

Fasule pllaqi

Perberesit:  1 kg fasule pllaqi ,sallam turist i prere ne feta, 1 presh 2-3 qepe te njoma, 3 kokrra domate te prera ne kubik te vegjel,  250 gr djath kackavall te prere ne kubik, 200 gr vaj ulliri , kripe piper Pergatitja; Lerini fasulet pllaqi ne uje per 14 ore. Ne vazhdim kullojini, shpelajini dhe […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins