Tag Archives: patellgjan
Sallatë me patëllxhanë

Sallatë me patëllxhan

Përbërësit: 6 patëllxhanë të mëdhenj, 1 filxhan çaji vaj ulliri, 2 qepë të thata të prera hollë, majdanoz i grirë hollë, 4 lugë të mëdha uthull, kripë, piper, hudhra. Patëllxhanët i vendosim të piqen (në zgarën e sobës) apo në grill derisa të zbuten. Pasi të jenë pjekur, për t’i qëruar më lehtë, i vendosim […]

Continue Reading
Tavë më oriz dhe patlixhana

Tavë më oriz dhe patlixhana

Përbërsit: -700 g patlixhan, -400 g oriz, 3 ve, -50 g gjalpë, -100 g bizele konservë, -1 karrotë, 1 qepë, majdanoz, -200 g salcë domatesh, – 1 l supë vegjetale, -30 g kaçkavall i grirë, kripë. Përgatitja:Priten domatet e zeza në copa me trashësi rreth gjysmë cm me gjithë lëvoren. Zihen vezët, qërohen dhe priten […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins