Tag Archives: patlixhan
Penne me patellxhan

Penne me patellxhan

Perberesit: *300 gr penne *1 patellxhan i bollshem *50 gr gjize *1 thelb hudher *2 luge vaj ulliri *kripe Pergatitja: Presim patellxhanet ne copa-copa. Nderkohe ne tigan veme vajin me 1 thelbe hudher. Hedhim patellxhanin te prere ne copa dhe i leme per 20 min duke i hedhur edhe pak uje. Ne te njejten kohe […]

Continue Reading
Sallatë me patëllxhanë

Sallatë me patëllxhan

Përbërësit: 6 patëllxhanë të mëdhenj, 1 filxhan çaji vaj ulliri, 2 qepë të thata të prera hollë, majdanoz i grirë hollë, 4 lugë të mëdha uthull, kripë, piper, hudhra. Patëllxhanët i vendosim të piqen (në zgarën e sobës) apo në grill derisa të zbuten. Pasi të jenë pjekur, për t’i qëruar më lehtë, i vendosim […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins