Tag Archives: patlligjan
Kala Dibronçe me patëllxhana dhe kunguj

Kala Dibronçe me patëllxhana dhe kunguj

Përbërsit: -2 patëllxhanë -1 kungull -Djath Danez -Arra të qëruara -1 kg Domate -një qepë të ndarë me fletat -Erëza Patëllxhanët dhe kungujt priten vertikalisht që të bëhen rrathë rrathë, lihen në kullesë për gjysëm ore dhe vihen për tu skuqur në një tigan me vaj për 5 minuta. Mund ti vini dhe në furrë […]

Continue Reading
Patllixhan te mbushur me djath

Patllixhan te mbushur me djath

Perberesit: * 4 patellxhane * 4 qepe te njoma * 2 speca jeshil * 2 domate * 5 gjethe feslegeni * 2 veze * 1 gote uji me djath te bardhe dhe kackavall * majdanoz * piper i zi dhe i kuq * vaj ulliri * kripe Pergatitja: Patellxhanet piqini ne zgare dhe qerojini. Ne […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins