Tag Archives: peshk
Sallatë me peshk

Sallatë me peshk

Përgatitja: 25 minuta Pjekja: 15 minuta Kalori: 460 për porcion Përgatitja për 4 persona: 280 gr oriz për sallatën , 2 qepë të kuqe , 2 domate , 4 sardele në vaj , 1 spec jeshil , 100 gr sallatë , 1 tufë borzilok , 4 lugë vaj ulliri , Kripë, piper. Pjekja: Lëre orizin […]

Continue Reading
Gjellë me peshk

Gjellë me peshk

Për 6 persona Nevojiten : 600 g filetë peshku të ngrirë (mish i pastruar, pa lëkurë e pa eshtra) , pak lëng limoni , majdanoz, 1 degëz rigon , thërrmija buke , vaj ulliri , kripë, piper. Peshku shoqërohet me kaçamak Pasi të zihet kaçamaku, shtrihet në sipërfaqe të tepsisë së yndyrosur (zjarrduruese). Ndërkohë, peshku […]

Continue Reading
Panine me krem peshku

Panine me krem peshku

Perberesit: 2 veze,1 gote kos, 100 ml vaj (ose gjalpe i shkrire),miell me sy , kripe , nje luge sode buke. Perzijini te tera asortimentet me njera tjetren.Miellin shtojeni ngadale ngadale,deri sa te krijohet nje brume qe nuk ju ngjitet ne dore.Me tej punoni me brumin dhe krijoni nje forme ruloje dhe prisni prej andej […]

Continue Reading
Gjellë me peshk – krap

Gjellë me peshk – krap

Përbërsit: -1 krap i madh -1 kg. 8-10 qepë mesatare, -1 filxhan i madh yndyrë, -1/2 filxhan uthull, krypë, piper i zi dhe 1 fletë dafine. Krapi pastrohet mirë dhe copëtohet. Në fëlteren me vaj fërgohen qepët e grira imë derisa të marrin një ngjyrë të verdhë, u shtohet uthulla, krypa, piperi i zi dhe […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins