Tag Archives: pica pizza
Picë e shpejtë

Picë e shpejtë

Përbërësit: 1 filxhan e gjysmë miell, 3/4 kripe, 1 lugë çaji me maja, 1/2 filxhan me ujë dhe një lugë gjelle vaj. Përgatitja: Nxehet furra në 450 grade. Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën dhe majanen. Pastaj hedhim ujin dhe vajin ne tas. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 […]

Continue Reading
Pica Margarita

Pica Margarita

Përmbajtja kryesore e Pica Margaritës tradicionale në këtë recetë është zgjedhur që të jetë dublikate dhe mbi të është dizajnuar flamuri kombëtar italian. Ngjyrat (të marra nga përmbajtja e saj) janë; e gjelbra (borzilokë), e bardha (djathë mozarela) dhe e kuqe (domate). Të njëjtat përmbajtje përdoren sot për këtë picë italiane. Bëhet me një sipërfaqe […]

Continue Reading
Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Picë me patëllxhanë dhe Parmexhan

Nevojiten: 1 filxhan kungull i njomë i prerë në copa , 1/2 kg patëllxhanë të prerë në copa të vogla , 1 porcion djathë me erëza , 1 1/2 filxhan salcë me turshi , 1/2 filxhan djathë Mocarela i prerë , 1/4 filxhan djathë Parmexhan i grirë , 1/4 lugë çaji piper i kuq , […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins