Tag Archives: pikante
Sallatë e lehtë pikante me mish viçi

Sallatë e lehtë pikante me mish viçi

Përgatitja për 2 veta: 100 gr mish viçi i prerë në shirita të hollë, 50 gr karota të grira në shirita të hollë, 50 gr kastravec të grirë në shirita të hollë, 50 gr filiza soje të pastruar, 5-6 thelpinj hudhre, 1 spec i kuq, 10 gr lëng soje, 10 gr salcë peshku, 10 gr […]

Continue Reading
Lulelakër pikante me domate

Lulelakër pikante me domate

Përbërësit: 1 kokë lulelakër, e ndarë në copëza , 4 domate të qëruara , 1 thelb hudhër , 1 spec i djegës, i tharë , Pak rigon , 1 lugë gjelle majdanoz i grirë , Kripë e vaj ulliri. Përgaditje: Shkërmoqni specin e kuq djegës dhe hidheni në tigan bashkë me hudhrën e ndarë në […]

Continue Reading
Plugin from the creators ofBrindes Personalizados :: More at PlulzWordpress Plugins